Stwórz portret... z drutu i opaski gipsowej. Trwają zapisy na warsztaty

2023.11.21 13:14
Miłośnicy sztuki i kreatywności będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach rodzinnych pt. "Portret przestrzenny". Poprowadzi je artystka Ala Savashevich. Wydarzenie skierowane jest do dzieci powyżej 6. roku życia oraz ich opiekunów.
Stwórz portret... z drutu i opaski gipsowej. Trwają zapisy na warsztaty
Fot: Materiały organizatora

Warsztaty rodzinne "Portret przestrzenny" odbędą się w niedzielę (26 listopada) w Galerii Arsenał w Białymstoku.

Ulubiona osoba w formie... rzeźby

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję podjąć się trudnego, ale fascynującego zadania - stworzenia portretu ulubionej osoby w formie abstrakcyjnej rzeźby. Przy użyciu drutu i opaski gipsowej będą mogli uchwycić charakterystyczne cechy twarzy, takie jak owal, profil, kształt nosa czy uszu. Cały proces rozpocznie się od pracy nad szkicem, a następnie przeniesie się do kolorowej formy, gdzie uwzględniane będą barwy lubiane i używane przez portretowaną osobę.

Organizatorzy zaznaczają, że warsztat może być brudzący, dlatego rekomendowany jest stosowny strój. Zapisy prowadzone są poprzez formularz zgłoszeń. Aktualnie organizatorzy prowadzą zapisy do listy rezerwowej.

Warsztaty poprowadzi Ala Savashevich. To absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, a obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swoich dziełach, artystka często odwołuję się do własnej przeszłości, historii, traumy, cielesności. Jej prace, prezentowane na wystawach w Białorusi, Ukrainie, Polsce, Niemczech i Austrii, zostały nagrodzone m.in. Nagrodą Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Nagrodą Warto 2021 w kategorii Sztuki Wizualne.

Więcej informacji: Warsztaty rodzinne "Portret przestrzenny"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39