Stypendia i nagrody za działalność artystyczną. Urząd marszałkowski czeka na wnioski

2016.07.15 10:01
Do końca lipca trwa nabór wniosków dotyczących nagród w dziedzinie twórczości artystycznej oraz stypendiów na przedsięwzięcia w dziedzinie kultury.
Stypendia i nagrody za działalność artystyczną. Urząd marszałkowski czeka na wnioski
Fot: Wrota Podlasia

Marszałek województwa podlaskiego co roku docenia mieszkańców regionu zaangażowanych w promowanie kultury. W październiku przyznawane są nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury, natomiast na kolejny rok - stypendia na wykonanie w ustalonym terminie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Stypendia mają charakter indywidualny i są przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego w drodze uchwały na okres półrocza lub jednego roku. Nagrody przyznawane są w uznaniu całokształtu działalności lub za osiągnięcia o istotnym znaczeniu, indywidualnie lub zbiorowo.

W ubiegłym roku nagrody odebrali m.in. Karolina Skłodowska za 35 lat pracy w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, Edward Kulikowski za pracę z chórem akademickim UwB oraz Jerzy Tomzik za dokonania na rzecz edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.

Termin składania wniosków dotyczących obu form wsparcia upływa 31 lipca. Należy je dostarczyć do urzędu marszałkowskiego przy ul. Wyszyńskiego 1.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1333 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39