Stypendyści z USA będą studiować w Białymstoku

2015.07.29 00:00
Dwie stypendystki Fulbrighta zagoszczą w najbliższym roku akademickim na Uniwersytecie w Białymstoku. Będą m.in. prowadziły zajęcia dla studentów i doktorantów.
Stypendyści z USA będą studiować w Białymstoku
Fot: pixabay.com

Pobyt stypendystek w Białymstoku dofinansuje Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta w ramach programu English Teaching Assistantship. Uniwersytet zapewni swoim gościom zakwaterowanie i możliwość nauki języka polskiego.

W tym roku akademickim nasze miasto odwiedziło ośmiu amerykańskich stypendystów, którzy przyjechali do nas z wykładami dotyczącymi nowoczesnych form i metod kształcenia akademickiego. Także naukowcy z naszego regionu byli kilkukrotnie stypendystami Fulbrighta, m.in. dr Alicja Zawistowska-Sadowska z Instytutu Socjologii UwB otrzymała stypendium, dzięki któremu mogła realizować własne projekty badawcze na amerykańskich uczelniach.
- Dłuższy pobyt, w odróżnieniu od krótkiej konferencji czy kwerendy, pozwala na znacznie głębsze zanurzenie się w kulturze akademickiej i trybie pracy naukowej elitarnego uniwersytetu – mówi Zawistowska-Sadowska.

Program Fulbrighta oferuje stypendia dla studentów, doktorantów i ludzi nauki na studia oraz trwające maksymalnie 9 miesięcy wyjazdy naukowe. Jego działalność finansują Rząd Rzeczypospolitej Polskiej (z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) oraz Departament Stanu USA.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1345 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39