Sukces białostockiej Studenckiej Poradni Prawnej! Zajęła 1. miejsce w Polsce

2022.07.22 16:08
W ubiegłym roku Studencka Poradnia Prawna zajęła 2. miejsce w rankingu Rzeczpospolitej. W tym roku awansowała na pierwszą pozycję.
Sukces białostockiej Studenckiej Poradni Prawnej! Zajęła 1. miejsce w Polsce
Fot: Studencka Poradnia Prawna

Studencka Poradnia Prawna - Pracownia Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w 7. Rankingu Studenckich Poradni Prawnych zajęła pierwsze miejsce w Polsce. W ubiegłym roku uplasowała się na drugiej lokacie.

"Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wyróżnienia. Dziękujemy przede wszystkim kierownikowi poradni, prof. dr. hab. Andrzejowi Sakowiczowi, za nieustające wsparcie i pomoc w prowadzonych przez nas działaniach, a także opiekunom sekcji, studentom i doktorantom za ich pracę, która przełożyła się na nasz wspólny sukces" - przekazała Studencka Poradnia Prawna.

Ranking stworzyła Rzeczpospolita wraz z Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Ogółem na podium znalazło się 11 uczelni.

Oprócz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, na pierwszym miejscu rankingu ex aequo uplasowało się 6 innych uczelni: Uniwersytet Warszawski, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Uniwersytet Opolski, Uczelnia Łazarskiego oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Srebrny medal trafił do Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Trzecie miejsce zajęły Studencka Poradnia Prawna WPiA Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studencka Poradnia Prawna Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jeżeli chodzi o kryteria, to przede wszystkim w rankingu była brana pod uwagę liczba studentów udzielających się w klinikach i to ilu mają opiekunów. Znaczenie miało też to, czy poradnia posiada status jednostki w strukturze wydziału np. katedra, zakład, pracownia, laboratorium. Białostocka posiada status pracowni. Innym, ważnym kryterium oceny była kwestia działalności dodatkowej m.in. organizacja konferencji poświęconych pomocy prawnej i nauczaniu prawa poprzez praktykę.

W Studenckiej Poradni Prawnej porad udzielają studenci, którym pomagają absolwenci Wydziału Prawa będący w trakcie studiów doktoranckich. Wszystkie osoby, które potrzebują porady prawnej, mogą przyjść do siedziby Wydziału przy ul. Mickiewicza 1 w Białymstoku i bezpłatnie skorzystać z usług poradni.

O szczegółach działalności Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa UwB możecie przeczytać w naszym wywiadzie: TUTAJ.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

756 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39