Sukces młodej chemiczki z Uniwersytetu w Białymstoku

2017.04.29 12:10
Doktorantka z UwB ma na swoim koncie wiele sukcesów, teraz dołączył do nich kolejny. Mariana Kozłowska zdobyła prestiżowe stypendium.
Sukces młodej chemiczki z Uniwersytetu w Białymstoku
Fot: materiały prasowe

Mariana Kozłowska to młoda badaczka z Uniwersytetu w Białymstoku. Brała udział w wielu konferencjach naukowych, ma na koncie 10 publikacji z listy filadelfijskiej, była aktywną członkinią Koła Naukowego Chemików UwB. Jest zaangażowana w popularyzację nauki. Jako finalistka konkursu dla naukowców FameLab 2014 brała udział w I edycji programu Rzecznicy Nauki, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Jest też współtwórczynią Kreatywnych Rozmów o Nauce – naukowego show realizowanego na Uniwersytecie w Białymstoku od 2016 r.

Doktorantka białostockiej uczelni otrzymała stypendium DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Dzięki niemu od lipca do listopada będzie prowadzić badania w grupie Biomolecular Modelling Group pod kierownictwem prof. Marii Andrei Mroginski z Instytutu Chemii na Technische Universität Berlin. Tytuł jej projektu badawczego brzmi "Modeling the composite materials based on biopolymers and carbon nanotubes for the adsorption of nonsteroidal anti-inflammatory drugs".

W latach 2011-2013 Mariana Kozowska brała udział w projekcie Homing Plus finansowanym przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej, zaś w 2015 r. znalazła się w gronie 14. laureatów programu stażowego Skills, co umożliwiło jej dwumiesięczny staż w Interdisciplinary Center for Molecular Materials and Computer Chemistry Center of the Friedrich-Alexander University Erlangen-Nürnberg (Niemcy).

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39