Sukces! Zawodnicy Offroad Białystok na najwyższym stopniu podium

2024.05.22 14:06
Kierowcy Offroad Białystok mają za sobą kolejny udany weekend Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country. Tym razem zawody rozegrane zostały w Wielkopolsce, a konkretnie w Pile.
Sukces! Zawodnicy Offroad Białystok na najwyższym stopniu podium
Fot: Offroad Białystok

Świetna jazda poskutkowała kapitalnymi wynikami. Podczas zawodów w Pile Damian Bykowski z Offroad Białystok w najmocniejszej kategorii mistrzostw Polski zajął pierwsze miejsce, natomiast w Pucharze Polski w klasie Junior wygrał Mateusz Stolarski. Tuż za nim na metę wjechał Paweł Paluchiewicz, a najmłodszy, startujący w klasie Junior 85, Kevin Kozłowski uplasował się na pozycji 4.

- Zawody trudne, trasa sama w sobie była ciekawa, ale bardzo piaszczysta, a biorąc pod uwagę fakt, że od kilku tygodni nie padało, było bardzo sucho, a co za tym idzie, mocno się kurzyło. To właśnie dlatego dystans zawodów został skrócony do jednej godziny. Warunki były ciężkie, ściana kurzu nie pozwalała na szybką jazdę, w zasadzie najlepsze pozycje na mecie uzyskali ci zawodnicy, którzy zaliczyli dobry start i uciekając reszcie stawki, powiększali przewagę. Drugi dzień rywalizacji został odwołany właśnie ze względu na niebezpieczny dla zdrowia i życia kurz - w taki sposób podsumował zakończone zawody klub Offroad Białystok.

Po znakomitym starcie zawodnicy podlaskiego zespołu umocnili się na czołowych lokatach w klasyfikacji generalnej. Jadący w mistrzostwach Polski Damian Bykowski z małą stratą do lidera jest drugi, a w Pucharze Polski pierwszą lokatę zajmuje Mateusz Stolarski, za którym znajduje się inny przedstawiciel Offroad Białystok - Paweł Paluchiewicz. Z kolei Kevin Kozłowski nadal jest wiceliderem w klasie Junior 85.

Klub Offroad Białystok, mimo niezbyt licznego składu, po trzech weekendach wyścigowych zajmuje w Pucharze Polski trzecie miejsce, natomiast w mistrzostwach kraju, gdzie o punkty walczy tylko Damian Bykowski, ekipa ze stolicy Podlasia jest 5.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1367 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39