Summa w drewnie. Wystawa Włodzimierza Naumiuka

2011.02.17 00:00
Na wystawę składa się kilkadziesiąt prac artysty. Są to rzeźby reprezentujące dwa główne nurty występujące w jego twórczości-świecki i sakralny. Mamy tu przedstawicieli nadnarwiańskich wsi, wykonujących swoje codzienne obowiązki, na przemian ze świętymi, obecnymi w tradycyjnych wierzeniach, opowieściach czy porzekadłach.
Summa w drewnie. Wystawa Włodzimierza Naumiuka
Fot: materiały organizatora

Siewca, flisak, rybak, stoją ramię w ramię ze św. Krzysztofem, Piotrem i Pawłem i Chrystusem. Otaczają ich zdjęcia Narwi wszechobecnej w twórczości Włodzimierza Naumiuka.

Włodzimierz Naumiuk urodził się w Kaniukach w gminie Zabłudów. Pierwszej autorskiej wystawy doczekał się w 1971 r. Otwarto ją w Domu Chłopa w Warszawie. Jego rzeźby cieszą się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem, można je spotkać w wielu krajach. Po dziś dzień artysta mieszka w swojej rodzinnej wsi Kaniuki, nad brzegiem Narwi.

Wystawie towarzyszy album z najciekawszymi pracami autora, opatrzonymi jego komentarzem oraz płyta CD z wywiadem zarejestrowanym w jego pracowni. Wernisaż wystawy jutro w Centrum im. L. Zamenhofa o godz. 18. Wstęp wolny.

Więcej:
Summa w drewnie - Włodzimierz Naumiuk

andy

1910 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39