Suraż - utonął 72-letni mężczyzna. Znaleziono też ciało 21-latka, którego porwała rzeka

2021.07.18 09:30
Weekend się jeszcze nie skończył, a już mamy informacje o kolejnych utonięciach. Tym razem do zdarzenia doszło w Surażu.
Suraż - utonął 72-letni mężczyzna. Znaleziono też ciało 21-latka, którego porwała rzeka
Fot: OSP Suraż

W Surażu utonął mężczyzna

W sobotę (17.07) około godz. 12.00 strażacy zostali wezwani do tonącego mężczyzny, niestety mimo szybkiej reakcji - nie udało się go uratować:

- Zostaliśmy zadysponowani do topiącego się człowieka w okolicach mostu w Surażu. Topielca zlokalizowaliśmy szybko, ale niestety reanimacja nie przyniosła skutku. Około 70-letni mężczyzna okazał się być mieszkańcem naszej miejscowości - informuje OSP Suraż.

Nieznane są szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Znaleziono ciało poszukiwanego 21-latka

W czwartek (15.07) do utonięcia doszło też w miejscowości Dzikie Kolonia (gmina Choroszcz). Młody mężczyzna wszedł do rzeki Supraśl i prawdopodobnie porwał go nurt, a po chwili zniknął pod wodą. Jak informowali świadkowie - miał pić wcześniej alkohol. Przez kilka dni poszukiwano ciała 21-latka. Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji - znaleziono je dopiero w sobotę (17.07).

Od kwietnia bieżącego roku mamy już 20 ofiar wody w naszym regionie. A wakacje wciąż trwają. Piękna pogoda zachęca do kąpieli, jednak często przyczyną tragedii jest nierozważne zachowanie człowieka. Wciąż wiele osób próbuje pływać, mimo wcześniej spożywanego alkoholu. Policja cały czas apeluje do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1132 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39