Świąteczna zbiórka żywności. Potrwa przez 3 dni w 68 punktach w Białymstoku

2016.11.24 14:42
Olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąka i bakalie - na tych produktach najbardziej zależy w tym roku Bankom Żywności, które organizują świąteczną zbiórkę.
Świąteczna zbiórka żywności. Potrwa przez 3 dni w 68 punktach w Białymstoku
Fot: www.bankizywnosci.pl

Przed 3 dni - od 25 do 27 listopada - potrwa Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności. Prowadzona będzie w 3500 sklepach, 500 miejscowościach i przez 50 tys. wolontariuszy.

W Białymstoku zaangażowało się w nią w sumie 68 punktów sieci handlowych: Biedronka, Lidl, Lewiatan, Stokrotka, PSS "Społem", Piotr i Paweł, Tesco, Auchan oraz Carrefour. Przy linii kas będą stali wolontariusze Banków Żywności, którzy przyjmą dary.

Zebrana żywność zostanie następnie przekazana osobom potrzebującym. W zeszłym roku trafiła do 230 tys. osób.

– W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem "Dodaj Świętom Smaku". Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta co my sami, to dowód, że Polacy wiedzą co znaczy empatia – tłumaczy Anna Kołnierzak z Federacji Polskich Banków Żywności, która przez wiele lat była wolontariuszką właśnie podczas Świątecznej Zbiórki Żywności.

Podczas tegorocznej zbiórki Bankom Żywności najbardziej zależy na produktach takich jak: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąka i bakalie.

Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona również w internetowo na stronie www.charytatywni.allegro.pl i potrwa aż do 31 grudnia.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1138 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39