Światowy Dzień Tańca

2006.05.04 00:00
29 kwietnia już po raz 25. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji już 28 kwietnia, w Klubie Rozrywki Krąg również świętowano.

Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony został przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w 1982 roku. Dzień ten wybrano na pamiątkę urodzin Jean-Georges Noverre'a, wielkiego reformatora baletu (ur. 29 kwietnia 1727 roku). Z okazji tego święta co roku okolicznościowe przesłanie pisze inny twórca baletu.

Autorem przesłania na rok 2006 jest Jego Wysokość Preah Bat Samdech Preah Boromneath Norodom Sihamoni, król Kambodży.
A jak brzmi przesłanie?
"Do tańca nie potrzeba pióra ani pędzla.
Niezbędny jest tylko jeden instrument - ludzkie ciało.
Każdy jego ruch jest przepojony tańcem.
Ruszać się - to znaczy tańczyć".

Przesłanie to wzięli do siebie zgromadzeni w Kręgu, którzy bez problemu dali się rozruszać prowadzącym imprezę. Oprócz wolnych piosenek do przytulania nie zabrakło również skocznych i żywych kawałków.

Obchody rozpoczęto od otwartych warsztatów tanecznych Latino Solo, które prowadzili instruktorzy tańca Max Dance z Białegostoku. Nieco później odbyły się zajęcia z tańca współczesnego prowadzone przez instruktorów Studia Starwood.

O godzinie 19.00 rozpoczęła się Wieczorna Gala Tańca. Specjalny przedpremierowy pokaz przedstawienia "MOROSOPHUS",zaprezentowała grupa artystyczna Fair Play Crew. Mogliśmy również zobaczyć występ Studia Taneczno - Aktorskiego STARWOOD, a także dziecięcą Formację Tanća Nowoczesnego: Hokusik i Hokus Mini.

Gala zakończyła się o północy, czyli dokładnie 29 kwietnia, w dniu Światowego Dnia Tańca.

AC

1855 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39