Światowy Dzień Uśmiechu. Fundacja Dr Clown organizuje wesoły spacer po mieście i nie tylko

2022.10.05 08:24
W piątek (7.10) przypada Światowy Dzień Uśmiechu i z tej okazji Fundacja Dr Clown organizuje uśmiechnięty spacer ulicami Białegostoku. Ponadto wolontariusze przekażą paczki z upominkami dla hospitalizowanych dzieci do dwóch białostockich szpitali.
Światowy Dzień Uśmiechu. Fundacja Dr Clown organizuje wesoły spacer po mieście i nie tylko
Fot: Fundacja Dr Clown

W ramach obchodów Światowego Dnia Uśmiechu, Fundacja Dr Clown przygotowała niespodziankę dla najmłodszych pacjentów szpitali, w których prowadzi program terapii śmiechem. Na szpitalne oddziały zostaną przekazane pakiety gier planszowych i karcianych, a ponadto wolontariusze w piątek rozdadzą małym pacjentom upominki takie jak klocki i pluszowe misie. Paczki trafią na oddziały pediatryczne Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

– Świętowanie Dnia Uśmiechu rozpoczynamy od przekazania dzieciom w szpitalach prezentów! Doktorzy Clowni odwiedzą tego dnia dwa szpitale w Białymstoku, w których realizujemy na co dzień program śmiechoterapii. Mali pacjenci jak zawsze mogą spodziewać się dobrej zabawy, a oprócz tego miłej niespodzianki w postaci upominku – mówi Marta Gosiewska, koordynatorka Fundacji Dr Clown w Białymstoku. – Następnie w godzinach popołudniowych planujemy wesoły spacer po centrum Białegostoku. Będziemy rozdawać przechodniom uśmiechnięte pozdrowienia – dodaje.

Fundacja Dr Clown, która na co dzień prowadzi unikalny program "terapii śmiechem" w szpitalach
i placówkach specjalnych, z okazji Dnia Uśmiechu pragnie zwrócić uwagę na niesamowitą moc uśmiechu. W tym roku Dzień Uśmiechu odbywa się pod hasłem "Uśmiech nie zna granic", które ma podkreślić, że uśmiech to uniwersalny język świata.

Akcja skierowana jest do dzieci z Ukrainy, dzieci i dorosłych z niepełnosprawnościami, do dzieci i młodzieży mieszkających poza granicami Polski, a także do wszystkich tych, którzy swym uśmiechem chcą przełamywać "granice". Do udziału w inicjatywie zostali zaproszeni Doktorzy Clowni z zagranicy oraz placówki szkolne, także te dla dzieci z niepełnosprawnościami. W akcję "Uśmiech nie zna granic" może się jednak włączyć każdy publikując na swoim profilu social media uśmiechnięte zdjęcie 7 października.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1514 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39