Świetlna stolica Polski. Łomża zajęła 5. miejsce, ale zgarnęła nagrody warte 10 tys. zł

2017.02.13 15:41
1431 - tyle głosów w plebiscycie "Świeć się z Energą" zdobyła Łomża, co dało jej 5. miejsce.
Świetlna stolica Polski. Łomża zajęła 5. miejsce, ale zgarnęła nagrody warte 10 tys. zł
Fot: swiecsie.pl
Zamość został "Świetlną stolicą Polski"

Zakończył się 8. plebiscyt "Świeć się z Energą" mający wyłonić "Świetlną stolicę Polski". W finale o najwyższy tytuł walczyło 16 miast - zwycięzców w swoich regionach. Woj. podlaskie reprezentowała Łomża. Niestety nie udało się jej wygrać ogólnopolskiego etapu.

I miejsce i tytuł tegorocznej "Świetlnej stolicy Polski" zdobył Zamość (33 256 głosów), rywalizując do ostatniej chwili ze Stalową Wolą (31 991 głosów). Na III miejscu uplasowała się Częstochowa (4911 głosów).

Kolejne miejsca zajęły: Radom, Łomża, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Nysa, Braniewo, Wejherowo, Połczyn-Zdrój, Inowrocław, Rzgów, Starachowice, Bobowa.

Mimo że Łomży nie udało się zwyciężyć, to jednak 5. miejsce (1431 głosów) jest i tak wysokie. Dodatkowo, jako zwycięzca pierwszego etapu, otrzyma nowoczesny sprzęt AGD - pralki, lodówki, kuchenki i inne energooszczędne urządzenia - o wartości 10 tys. zł.

- Nie udałoby się nam zajść tak daleko bez zaangażowania mieszkańców Łomży, za co im serdecznie dziękuję. Cieszę się również, że ich aktywność i podjęte przeze mnie działania mające na celu upiększenie Łomży przyczyniły się do tego, że będziemy mogli pomóc osobom potrzebującym. Pragnę również podkreślić, że inicjatywy takie jak konkurs "Świeć się z Energą" są niezwykle potrzebne, ponieważ nie tylko jednoczą społeczności lokalne, ale uczą także altruistycznych postaw. Sprzęt energooszczędny, który otrzyma Łomża jako laureat etapu wojewódzkiego, trafi do rodzin w trudnej sytuacji życiowej objętych opieką MOPS – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Grupa Energa, dzięki akcji "Świeć się z Energą" już od 8 lat wspiera potrzebujących w całej Polsce. Pomoc, która ułatwia życie, na przestrzeni lat trafiła już do ponad 150 placówek w całym kraju, m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl
1270 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39