Świetne kino dokumentalne już w najbliższy weekend w Kinie Forum

2022.05.17 07:56
Festiwal Millennium Docs Against Gravity to jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych. Prezentuje świetne kino na światowym poziomie. W Białymstoku w Kinie Forum będzie można obejrzeć sześć filmów w ramach weekendu z Millennium Docs Against Gravity.
Świetne kino dokumentalne już w najbliższy weekend w Kinie Forum
Fot: Materiały prasowe
Scena z filmu "McCurry. W pogoni za kolorem"

Zeszłoroczna hybrydowa edycja Festiwalu Millennium Docs Against Gravity przyciągnęła ponad 134 tysiące widzów.

Jak piszą organizatorzy: "Otaczająca nas rzeczywistość, przepełniona w ostatnim czasie szczególnie silną niepewnością, wymaga od nas solidarności i myślenia o tym, jak wspólnie możemy kształtować przyszłość, dlatego hasłem przewodnim festiwalu jest zachęta do ponownego przemyślenia naszego spojrzenia na świat - "Rethink Everything" zaczerpnięta z filmu "Wymyślić świat na nowo", reż. Richard Dale, Nigel Walk. Chcemy, żeby festiwal niósł nadzieję i był impulsem do działania".

W tym roku festiwal odbędzie się w terminie 13-22 maja w ośmiu największych polskich miastach a także online (24.05-5.06) na stronie mdag.pl.

Organizatorom zależy na tym, żeby kino dokumentalne jak najszerzej docierało do polskich widzów, dlatego – tak jak w poprzednich latach – organizowany jest Weekend z Festiwalem MDAG.

19. Millennium Docs Against Gravity będzie na pewno pasjonującą podróżą nie tylko dookoła świata, ale także przez wiele ważnych tematów - od ekologii, przez politykę, psychologię, prawa człowieka, sztukę (także awangardową), popkulturę oraz relacje rodzinne.

Już od 20 do 22 maja w Kinie Forum odbędą się pokazy filmów w ramach Weekendu z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity. Będzie można zobaczyć "Dom z drzazg", "Krowę", "Podwodne życie Jacques’a Cousteau", "W pogoni za kolorem", "Rzekę", "Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości".

Szczegółowy program i opis filmów.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1191 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39