Świetne widowisko w białostockiej hali. Pierwszy set zakończył się wynikiem 34:32

2022.10.09 09:19
Siatkarze BAS-u Białystok na pierwsze zwycięstwo na zapleczu PlusLigi muszą jeszcze poczekać. W sobotę (8.10) beniaminek przegrał z Avią Świdnik 1:3, ale emocji w tym starciu nie brakowało.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Trudne są początki BAS-u w siatkarskiej Tauron 1. Lidze. Białostoczanie po 4 kolejkach sezonu mają bowiem na koncie tylko punkt. W sobotę podlaski zespół nie zdołał wywalczyć korzystnego dla siebie rezultatu w pojedynku z Avią Świdnik, aczkolwiek emocje z inauguracyjnego seta podlascy kibice zapamiętają na długo. Wszystko dlatego, że w hali SP nr 50 przy ul. Pułaskiego byliśmy świadkami efektownej i trwającej wiele minut wymiany, którą zakończył dopiero skuteczny blok na Łysikowskim.

Ostatecznie gospodarze wygrali więc pierwszą partię 34:32, ale później lepiej na parkiecie spisywali się już goście. W następnych setach Avia zwyciężała do 18, 21 oraz 21, w efekcie czego drużyna przyjezdnych triumfowała w całym meczu 3:1. MVP spotkania wybrany został przyjmujący Avii - Kamil Kosiba. Zawodnik ten zdobył dla swojej ekipy 22 punkty.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły też siatkarki BAS-u. Białostoczanki po niezwykle zaciętym starciu pokonały we własnej hali zespół SAN-Pajda Jarosław. Potyczka zakończyła się wynikiem 3:2, a w tie-breaku padł rezultat 15:13.

Po 3 rozegranych spotkaniach podopieczne Sebastiana Grzegorka mają na swoim koncie 5 oczek. Taki dorobek pozwala w I-ligowej tabeli zajmować pozycję numer 5.