Świetny mecz jagiellońskich rezerw. Blisko sprawienia niespodzianki była także Wissa

2022.04.16 14:53
W 26. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) podlaskie zespoły zmierzyły się z drużynami z górnych rejonów tabeli. Rezerwy Jagiellonii pokonały Świt, natomiast Wissa minimalnie poległa z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Za Jagiellonią II Białystok bardzo udany występ. Drugi garnitur Dumy Podlasia tuż przed świętami zwyciężył 3:1 ze znajdującym się na podium Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Adriana Siemieńca kapitalnie zagrali zwłaszcza przed przerwą. Między 19. a 32. minutą spotkania Żółto-Czerwoni aż 3-krotnie pokonali bramkarza rywali, dlatego po nieco ponad dwóch kwadransach gry było już w zasadzie po meczu. Gole na konto gości (spotkanie odbywało się w Nowym Dworze Mazowieckim) strzelali Bartosz Wiktoruk, Maciej Twarowski oraz Bartosz Dyszy.

W drugiej połowie gospodarze pokonali wprawdzie stojącego między słupkami Jagi Abramowicza, ale uczynili to tylko raz, w efekcie czego starcie zakończyło się triumfem białostoczan 3:1. Warto dodać, że w zespole z naszego miasta w wyjściowej jedenastce znaleźli się powracający do zdrowia Michał Żyro oraz Narek Grigorjan.

W 26. kolejce z silnym przeciwnikiem mierzyła się również Wissa. Beniaminek ze Szczuczyna podczas delegacyjnej potyczki długo utrzymywał bezbramkowy remis, jednak w 72. minucie Lechia Tomaszów Mazowiecki znalazła sposób na defensywę Podlasian (gola zdobył Kamil Cyran) i niespodzianki nie było. Gospodarze wygrali z Wissą 1:0, przez co na koncie ekipy z północno-wschodniej Polski wciąż jest tylko 17 punktów.

W następnej serii zmagań rezerwy Jagi podejmą u siebie Ursusa Warszawa, zaś beniaminek ze Szczuczyna zagra na swoim stadionie ze Zniczem Biała Piska.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 1:3 (0:3)
Bramki: Piotr Basiuk 56 - Bartosz Wiktoruk 19, Maciej Twarowski 27, Bartosz Dyszy 32
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Dyszy, Augustyn, Majsterek, Pankiewicz, Wiktoruk, Bayer, Waislewski, Grigorjan, Twarowski, Żyro

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Wissa Szczuczyn 1:0 (0:0)
Bramka: Kamil Cyran 72