Świetny występ BAS-u. 3 sety i było po meczu

2023.02.05 10:21
BAS Białystok odniósł 7. zwycięstwo w trwającym sezonie Tauron 1. Ligi. Tym razem podlaski beniaminek pokonał PSG KPS Siedlce, dzięki czemu ekipa z północno-wschodniej Polski awansowała na 12. miejsce w tabeli i zrównała się punktami z sobotnim (4.02) rywalem.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Pojedynek BAS-u z KPS-em miał dla białostoczan ogromną wagę. Zwycięstwo gwarantowało bowiem chwilowe rozluźnienie i kilka oczek przewagi nad strefą spadkową, natomiast porażka oznaczała brak spokoju i dalsze balansowanie na granicy "czerwonej" strefy. Na szczęście podlaski zespół próbę nerwów przetrwał i domowe starcie z KPS-em Siedlce wygrał w znakomitym stylu, triumfując 3:0.

Demonstracją możliwości BAS-u był pierwszy set zwyciężony aż 25:16. Kolejne partie okazały się już nieco bardziej wyrównane, aczkolwiek trudno powiedzieć, by przyjezdni w którymś momencie byli o włos od urwania seta. Następne odsłony meczu znów padły łupem białostoczan, dwukrotnie 25:21, a statuetkę dla MVP spotkania odebrał rozgrywający BAS-u - Michał Witkoś.

Kolejnym przeciwnikiem białostockiego beniaminka będzie 6. w tabeli Chemeko-System Gwardia Wrocław. W pierwszym pojedynku obu drużyn górą był klub z Dolnego Sląska, który pokonał Podlasian 3:1.