Świetny występ zawodników KS-u Wschód na igrzyskach. Poznaliśmy ważną decyzję

2022.08.29 15:56
W dniach 25-27 sierpnia, w Kostrzynie nad Odrą, odbyły się jubileuszowe 25-te Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W zawodach wzięli udział zapaśnicy białostockiego KS-u Wschód.
Fot: KS Wschód

Na Igrzyskach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych przedstawiciele KS-u Wschód wywalczyli w zapasach aż 6 medali. W kategorii kadeta krążek koloru złotego zgarnął Nikodem Godun (kat. 80 kg), a wicemistrzami zostali Amir Khataev (kat. 71 kg) oraz Mustafa Chalaschev (kat. 55 kg). Dodatkowo brązowy medal powędrował do Miłosza Wyszyńskiego (kat. 55 kg).

Z kolei w grupie juniorów mistrzostwo LZS wywalczył Arbi Magomedov (kat. 63 kg), a w zapasach kobiet w kat. 50 kg 3. miejsce zajęła Monika Borowska. KS Wschód w trakcie zawodów miał 9 swoich przedstawicieli. Białostocka drużyna w klasyfikacji zespołowej, wśród kadetów w stylu klasycznym, została sklasyfikowana na najniższym stopniu podium.

Podczas inauguracji igrzysk, które otworzył prezes LZS Mieczysław Baszko, obecny był minister sportu Kamil Bortniczuk, a ponadto zjawili się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Nie zabrakło też wielu znakomitych sportowców. W trakcie uroczystości otwarcia zakomunikowano, że w 2023 r. Igrzyska Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych odbędą się na Podlasiu, konkretnie w Białymstoku.