Święto muzyki chóralnej w nowo odnowionej Auli Magna Pałacu Branickich

2017.10.19 13:11
Weekend (21-22.10) przyniesie wszystkim melomanom niezwykłą ucztę muzyczną, której głównym bohaterem będzie śpiew chóralny. Odbędzie się wtedy II edycja Międzynarodowego Konkursu Chóralnego "Cantu Gaudeamus" ("Śpiewem - radujmy się!").
Święto muzyki chóralnej w nowo odnowionej Auli Magna Pałacu Branickich
Fot: materiały organizatora

W tegorocznym Konkursie wezmą udział aż 22 chóry z całej Polski i zagranicy. Zespoły rywalizować będą w różnych kategoriach wiekowych(od dziecięcej po senioralną), repertuarowych, jak i uwzględniających wielkość aparatu wykonawczego (od 6-osobowego zespołu wokalnego, po chóry liczące ponad 40 śpiewaków).

Zmagania konkursowe będą prowadzone w sobotę oraz niedzielę w godz. 10.00-13.30. Przysłuchiwać się im będzie międzynarodowe jury w składzie: prof. Stanisław Krawczyński, prof. Vaclovas Augustinas (Litwa), prof. Wioletta Miłkowska, dr Andrea Angelini (Włochy) oraz Joy Hill z Royal College of Music w Londynie.

Organizator wydarzenia - Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku - zaprasza również wszystkich zainteresowanych poznaniem tajemnic sztuki chóralnej na absolutnie wyjątkowe, otwarte warsztaty z jurorami, którzy swą wiedzę postarają się przekazać w ramach pokazowej próby z Chórem Miasta Białystok oraz Chórem Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku. Warsztaty odbędą się w sobotę (21.10) w godz. 15.00-17.00. Dzień ten zakończy koncert chórów biorących w Konkursie (godz. 19.00). Ogłoszenie wyników i rywalizacja o Grand Prix nastąpi w niedzielę (22.10) o godz. 16.00.

Wszystkie wydarzenia konkursowe odbędą się w nowo odnowionej Auli Magna Pałacu Branickich. Wstęp jest wolny. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Program: Międzynarodowy Konkurs Chóralny "Cantu Gaudeamus"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1358 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39