Święto podlaskiego kina. Premierowy pokaz FPA!

2017.10.11 11:11
Najnowszy zestaw Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja 2017 można będzie obejrzeć w sobotę (14.10) w kinie Forum. Na pokazy filmowe wstęp jest wolny.
Święto podlaskiego kina. Premierowy pokaz FPA!
Fot: materiały organizatora

Co znajdzie się w programie najnowszego zestawu FPA? Jak zwykle energetyczna dawka niezależnego krótkometrażowego kina, miks technik i styli, konfrontacja amatorów z pracami twórców uznanych w Polsce i za granicą. Dodatkowo filmy które powstały w ramach warsztatów Filmowe Podlasie Edukuje! A na zakończenie "nocne filmowców rozmowy" w klubie Fama. Pokaz rozpocznie się o godz. 16.00.

Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców - kręcą oni fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Akcja narodziła się w 2004 r. i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała daleko poza Białystok, Podlasie, a nawet Polskę. Jest już bowiem tradycją, że po lokalnej odsłonie projekt wychodzi z pokazami poza miasto i region, dowodząc, że Podlasie "niezależnym filmem stoi". Koordynatorzy FPA!R wierzą, że filmy oraz charakterystyczna dla Wschodu dobra energia, potrafią zmieniać ludzi, kino, a nawet świat. Są też przekonani, że filmowe produkcje z Podlasia potrafią rozpalić emocje i skłonić widzów do refleksji.

Akcja została rozwinięta o skierowane do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy) filmowe działania warsztatowe pod szyldem Filmowe Podlasie Edukuje!, każdego roku wydawane jest także promocyjne DVD, którego ostatnia edycja jest wciąż w bezpłatnej dystrybucji.

Zobacz też: Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja 2017

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1645 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39