Święto ulicy Kilińskiego. Prawdziwa podróż w czasie i to w centrum Białegostoku! [ZDJĘCIA]

2024.05.27 06:48
W niedzielę (26 maja) ulica Jana Kilińskiego w Białymstoku miała niezwykły, przedwojenny klimat. Odbywało się tam tegoroczne święto.
Święto ulicy Kilińskiego. Prawdziwa podróż w czasie i to w centrum Białegostoku! [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Ulica Jana Kilińskiego w Białymstoku jest jedną z najstarszych ulic w naszym mieście. W czasach przedwojennych rozpoczynała się przy Pałacyku Gościnnym, wybudowanym przez rodzinę Branickich, a kończyła się w rejonie dzisiejszej ulicy Legionowej. W XIX wieku stała się centrum przemysłowego rozwoju Białegostoku.

Rokroczne Święto Ulicy Jana Kilińskiego to wyjątkowa okazja do uczczenia pamięci tego historycznego miejsca. W tym roku było nie inaczej. Ulica wypełniła się dźwiękami przedwojennych tang, a uczestnicy mogli podziwiać różnorodne pokazy taneczne i muzyczne. Odbył się również konkurs na najlepszą stylizację w przedwojennym stylu. Dodatkowo, można było poznać historię przedwojennego białostockiego teatru oraz odwiedzić "Retro kino". To tylko część atrakcji, które przyciągnęły mieszkańców w niedzielę na ulicę Jana Kilińskiego.

Jak co roku, Święto Ulicy Jana Kilińskiego organizował Dom Kultury "Śródmieście" w Białymstoku. W wydarzenie zaangażowane były również: Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, Niezależna Galeria Sztuki Marchand, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Białymstoku oraz Sljedzik Sklep z pamiątkami.

Portal BiałystokOnline był patronem medialnym wydarzenia.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy
El Decor Kwiaciarnia
El Decor Kwiaciarniaul. Świętojańska 15 (Centrum Alfa)
15-277 Białystok
eldecoribeata.pl/

Więcej informacji
1523 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39