Święto Wojska Polskiego. Oficjalne obchody i atrakcje dla rodzin

2023.08.11 18:38
Rozpoczynają się tegoroczne obchody Święta Wojska w Białymstoku. Z tej okazji będzie można wziąć udział w wielu atrakcjach. Niektóre z nich przygotowało Muzeum Wojska w Białymstoku.
Święto Wojska Polskiego. Oficjalne obchody i atrakcje dla rodzin
Fot: Muzeum Wojska w Białymstoku / Facebook

Święto Wojska Polskiego zostało ustanowione jako hołd dla bohaterów Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, nazywanej także "Cudem nad Wisłą". Bitwa ta miała kluczowe znaczenie dla przyszłości Polski oraz Europy - powstrzymała ekspansję Armii Czerwonej na zachód i przyczyniła się do ochrony niepodległości Polski oraz uniknięcia rozprzestrzenienia rewolucji bolszewickiej na inne kraje.

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się w Białymstoku w piątek modlitwą w Domu Kultury Muzułmańskiej przy ul. Piastowskiej 13F. Następne wydarzenia odbędą się w niedzielę (13.08) w kaplicy ewangelicko-augsburskiej przy ul. Dolistowskiej 17, gdzie zaplanowano nabożeństwo o godz. 10:00.

Od poniedziałku (14.08) będzie można zobaczyć wystawę "Służyć, bronić, strzec honoru" na placu Jana Pawła II w Białymstoku.

Główne uroczystości rozpoczną się we wtorek (15.08). Tego dnia będzie można uczestniczyć w uroczystej liturgii o godzinie 8:30 w katedrze pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy oraz mszy świętej o godzinie 11:00 w katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Punktem kulminacyjnym będzie uroczystość na Rynku Kościuszki. Początek o godz. 12:30.

Oprócz tego, zaplanowane są atrakcje w Muzeum Wojska w Białymstoku. W głównej siedzibie placówki będzie można zwiedzać zarówno ekspozycje stałe, jak i czasowe. Nie zabraknie również atrakcji dla rodzin z dziećmi, w tym gier i zabaw nawiązujących do historii flotylli pińskiej.

W Parku Militarnym natomiast będzie można indywidualnie zwiedzać ekspozycję ciężkiego sprzętu wojskowego oraz wziąć udział w animacjach dla rodzin z dziećmi. Odbędą się także prezentacje multimedialne i wieczorne kino plenerowe.

Więcej informacji:
Główne uroczystości Święta Wojska Polskiego
Święto Wojska Polskiego w Muzeum Wojska w Białymstoku
Święto Wojska Polskiego w Parku Militarnym

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1361 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39