Sylwester i Nowy Rok - jak będą czynne sklepy? Niektóre w sobotę wydłużają godziny pracy 

2023.12.30 11:03
Już w najbliższy weekend pożegnamy stary i powitamy kolejny rok. Wiele osób zastanawia się, czy w związku z tym musi robić zapasy z powodu zamkniętych sklepów. Niektóre markety już zapowiedziały wydłużenie godzin pracy w sobotę poprzedzającą dni wolne.
Sylwester i Nowy Rok - jak będą czynne sklepy? Niektóre w sobotę wydłużają godziny pracy 
Fot: pixabay.com

W tym roku 31 grudnia przypada w niedzielę. To właśnie tego dnia większość osób wybierze się na sylwestrowe imprezy, czy spotkania ze znajomymi. Wiadomo, raźniej jest przecież żegnać stary rok i witać nowy z bliskimi. 

Sporo osób zastanawia się, jak w tych dniach będą czynne sklepy. W niedzielę i tak byłyby zamknięte, bo jest to dzień wolny od handlu. To samo dotyczy poniedziałku 1 stycznia, także możemy zapomnieć o wizytach w supermarketach i galeriach handlowych. W tych dniach można będzie jednak zrobić zakupy w osiedlowych sklepikach, w których za kasą stanie właściciel. Zarówno w niedzielę, jak i poniedziałek będą mogły być też otwarte stacje paliw, restauracje, kwiaciarnie, apteki, sklepy z dewocjonaliami, cukiernie, a także sklepy działające na zasadzie franczyzy np. Żabka, Carrefour Express.

Większość sklepów sobotę będzie czynnych dłużej

W sobotę (30 stycznia) w Kauflandzie zrobimy zakupy w godz. 6.00-23.00. Biedronki już od czwartku (28 stycznia) pracują do 23.00 i tak będzie aż do dnia poprzedzającego sylwester. 

W dniach 29-30 stycznia większość sklepów sieci Lidl będzie czynnych do 23.30, niektóre placówki mają jednak niestandardowe godziny otwarcia (lista dostępna na stronie internetowej Lidla).

Także Auchan w sobotę będzie otwarty w większości przypadków do godziny 23.00. Podobnie jak większość hipermarketów Carrefour.

Do godz. 22.00 w sobotę będą zaś otwarte wszystkie placówki Aldi, tak samo jak sklepy sieci Stokrotka.

PSS Społem Białystok - sklepy i bary zamknięte w sylwestra

W niedzielę i poniedziałek (31 grudnia i 1 stycznia) wszystkie sklepy i bary będą nieczynne. Nie będą też realizowane dowozy z barów Białostockiej Gastronomii.

Placówki pocztowe też pracują inaczej

W sobotę (30 grudnia) placówki pocztowe, które są czynne w soboty, będą funkcjonowały w standardowym czasie. Dzień później (31 grudnia) pracują tylko placówki całodobowe oraz te, które są zwykle otwarte w niedziele niehandlowe maksymalnie do godz. 14:00. W Nowy Rok wszystkie placówki pozostają nieczynne. We wtorek (2 stycznia) wszystkie punkty będą pracować jak zawsze.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1157 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39