Szczepienia w aptekach. Co, gdzie i jak?

2021.07.29 13:54
W tym momencie w 13 podlaskich aptekach można zaszczepić się przeciw COVID-19. Przeszkoleni farmaceuci podają głównie jednodawkową szczepionkę. Rejestracja wygląda podobnie, jak w przypadku innych punktów szczepień.
Szczepienia w aptekach. Co, gdzie i jak?
Fot: pixabay.com

Do Narodowego Programu Szczepień dołączyło blisko 500 aptek, w których bezpiecznie można wykonać szczepienie przeciw COVID-19. Najwięcej z nich jest na Śląsku (80), w Małopolsce (56) i w Wielkopolsce (47).

W województwie podlaskim to 13 aptek. W Białymstoku są to takie miejsca jak np.: Apteka Rodzinna (ul. Antoniukowska 56/16), Apteka Gemini (ul. Gajowa 59 C), Apteka Pod Gryfem (ul. Legionowa 30/3) czy Apteka Dr. MAX (ul. Fabryczna 22).

- W aptekach podawana jest głównie jednodawkowa szczepionka, którą mogą zaszczepić się wszystkie osoby powyżej 18. roku życia. Jest to znaczne ułatwienie dla osób, które wybierają się na wakacje, a chcą się zaszczepić w stosunkowo krótkim czasie, bez kolejek i zbędnych wizyt. Cieszymy się, że zainteresowanie rośnie wśród społeczeństwa, co z kolei oznacza, że pacjenci darzą nas swoim zaufaniem, a apteki stanowią dogodną lokalizację – mówi Michał Byliniak, wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Osoba, która chce zaszczepić się w aptece, musi wypełnić kwestionariusz dotyczący stanu zdrowia
– procedura jest podobna, jak w przypadku innych punktów szczepień. Zarejestrować można się
bezpośrednio w danej aptece, przez Internetowe Konto Pacjenta lub dzwoniąc na infolinię pod numer 989. Nie ma potrzeby zapisywania się na wizytę i stania w kolejce.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1343 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39