Sześć wypadków, cztery osoby nie żyją. Bilans świąt na Podlasiu

2015.04.07 00:00
W wielkanocny weekend podlascy policjanci zatrzymali 34 nietrzeźwych kierowców. Na drogach województwa doszło w tym czasie do 6 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a 6 zostało rannych. W wyniku najtragiczniejszego zdarzenia życie straciło trzech kierujących.
Sześć wypadków, cztery osoby nie żyją. Bilans świąt na Podlasiu
Fot: ŁW

Podczas wielkanocnego weekendu, od piątku do poniedziałku, policjanci na drogach województwa odnotowali 6 wypadków. Na skutek tych zdarzeń 4 osoby zginęły, a 6 zostało rannych. Do najtragiczniejszego z nich doszło w nocy z soboty na niedzielę. W jego wyniku życie straciło trzech kierowców. Czwarta ofiara śmiertelna to 14-letni rowerzysta, który zginął w poniedziałkowy wieczór w powiecie sejneńskim. Tam, około godziny 20.00, 24-latek kierujący renault laguna na łuku drogi prawdopodobnie nie zachował ostrożności, w wyniku czego uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku rowerzystę. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy laguny, a on sam zgodnie z decyzją prokuratora trafił do policyjnego aresztu.

Ponadto w świąteczne dni podlascy policjanci zatrzymali 34 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy na "podwójnym gazie".

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39