Szkoła jazdy tankowała do swoich pojazdów olej opałowy

2012.12.14 00:00
Trzy pojazdy służące do nauki jazdy z olejem opałowym zamiast napędowego w zbiornikach ujawnili łomżyńscy celnicy podczas kontroli przeprowadzonej w jednym z kolneńskich ośrodków szkolenia kierowców.
Szkoła jazdy tankowała do swoich pojazdów olej opałowy
Fot: Podlaska Służba Celna

W Łomży celnicy zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na kolneńskich numerach rejestracyjnych służący do nauki jazdy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w baku ciężarówki może znajdować się olej opałowy zamiast oleju napędowego. Pobrana ze zbiornika próbka paliwa nie budziła wątpliwości – jej czerwony kolor wskazał, że w samochodzie niezgodnie z przeznaczeniem wykorzystywany jest olej opałowy. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że zatrzymany pojazd, w którym akurat odbywał się kurs nauki jazdy ma nieważne badania techniczne.

Wezwany na miejsce patrol policji zatrzymał dowód rejestracyjny oraz wystawił instruktorowi mandat karny w wysokości 500 zł za użycie oleju opałowego do celów napędowych.

Po zatrzymaniu ciężarówki w Łomży, funkcjonariusze Służby Celnej natychmiast przeprowadzili kontrolę na terenie ośrodka szkolenia kierowców w Kolnie. Tam na placu manewrowym znajdowały się dwa pojazdy. Po sprawdzeniu okazało się, że również ich zbiorniki wypełnione są „czerwonym paliwem”. Ponadto w pobliskim garażu celnicy znaleźli plastikowy zbiornik z olejem opałowym, z którego prawdopodobnie tankowano pojazdy służące do nauki jazdy.

Aktualnie Służba Celna sprawdza jak długo w pojazdach kolneńskiego ośrodka szkolenia kierowców wykorzystywany był olej opałowy niezgodnie ze swoim przeznaczeniem. Ustalana jest również wysokość strat, jakie w wyniku tego nielegalnego procederu poniósł Skarb Państwa - poinformował Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

762 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39