Szkolenie lekarzy psychiatrów w Białymstoku

2013.01.14 00:00
Celem szkoleń jest omówienie stanu lecznictwa psychiatrycznego w regionie województwa podlaskiego oraz pogłębianie współpracy przy tworzeniu Centrów Zdrowia Psychicznego.
Szkolenie lekarzy psychiatrów w Białymstoku
Fot: sxc.hu

Dzięki zaangażowaniu regionalnych samorządów i instytucji, efektem szkoleń będzie zbiorczy Raport, który wraz z wnioskami zostanie przedstawiony w czasie ogólnopolskiej konferencji poświęconej psychiatrii w Polsce.

Powodem organizacji szkolenia z wyżej określonego zakresu tematycznego są różne interpretacje przepisów dotyczących preskrypcji leków refundowanych przez NFZ, które prowadzą do nakładania wysokich kar finansowych na lekarzy. To z kolei prowadzi do kuriozalnej sytuacji, w której lekarze mimo przekonania, iż w przypadku danego pacjenta dana opcja jest najbardziej uzasadniona medycznie, rezygnują z niej z obawy przed formalnymi konsekwencjami.

Spotkanie zaplanowano we wtorek, 15 stycznia o godz. 11 w Best Western Hotel Cristal. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele NFZ, Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39