Szpital Tymczasowy przy ul. Wołodyjowskiego przyjął pierwszą pacjentkę zakażoną COVID-19

2021.03.27 16:05
Szpital Tymczasowy nr 2 w Białymstoku przyjął dzisiaj pierwszą pacjentkę, 88-letnią mieszkankę Białegostoku. Jej stan jest stabilny.
Szpital Tymczasowy przy ul. Wołodyjowskiego przyjął pierwszą pacjentkę zakażoną COVID-19
Fot: Medyk Białostocki

Pierwsze łóżko już zajęte

W sobotę (27.03) do nowo otwartego Szpitala Tymczasowego nr 2 przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku trafiła pierwsza pacjentka.

88-letnia mieszkanka Białegostoku przez ostatnie pięć dni była hospitalizowana w Szpitalu Tymczasowym przy ul. Żurawiej, a wcześniej w innej placówce.

Jak donosi Medyk Białostocki, stan pacjentki jest stabilny, jednak wymaga tlenoterapii oraz kontynuacji leczenia przeciwzapalnego. Kiedy chora nie będzie wymagała leczenia tlenem, wtedy zostanie wypisana do domu.

W niektórych szpitalach brakuje miejsc

Liczba pacjentów, którzy będą trafiać do Szpitala Tymczasowego nr 2 będzie zależeć od obłożenia pozostałych klinik i oddziałów zajmujących się leczeniem pacjentów z COVID-19.

- Wszystko zależy od tego, ilu pacjentów trafi dziś na izbę przyjęć lub zostanie przewiezionych z innych z podlaskich szpitali, w których sytuacja jest coraz trudniejsza i zaczyna brakować miejsc – mówi Katarzyna Malinowska-Olczyk, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK).

Aktualnie w USK przy ul. Skłodowskiej i ul. Żurawiej hospitalizowanych jest łącznie 167 pacjentów z COVID-19. Jeżeli chodzi o zajęte respiratory, przy ul. Skłodowskiej zajęte są wszystkie z 16. Przy ul. Żurawiej zajętych jest 5 stanowisk.

W Szpitalu Tymczasowym nr 1 przy ul. Żurawiej zajęte są wszystkie łóżka - dostępnych było 81.

Szpital Tymczasowy nr 2

Przy obecnej sytuacji epidemiologicznej trzeba się liczyć, że pacjentów w szpitalu przy ul. Wołodyjowskiego będzie przybywać.

– Do szpitala tymczasowego przy ul. Wołodyjowskiego będą trafiać jedynie pacjenci z rozpoznanym zakażeniem COVID-19, z wykonaną diagnostyka radiologiczną oraz stabilni krążeniowo i oddechowo. Tutaj będą trafiać pacjenci na kontynuację leczenia i stąd będą wypisywani do domu - dodaje rzeczniczka.

Zobacz także: Coraz więcej chorych. Rusza drugi szpital tymczasowy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39