Sztafeta maratońska - Ekiden: Pęknie "200"? Można się jeszcze zgłaszać

2016.06.04 10:35
Nieco ponad tydzień pozostało do kolejnego wydarzenia sportowego w naszym mieście. Już po raz drugi białostockimi ulicami pobiegnie wyjątkowa sztafeta maratońska – Electrum – Ekiden. Na liście startowej figurują już 162 zespoły.
Sztafeta maratońska - Ekiden: Pęknie "200"? Można się jeszcze zgłaszać
Fot: Grzegorz Chuczun

Jak informują organizatorzy: fundacje "Białystok Biega" i "Pomóż Im" oraz BOSiR - choć zostało jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji o udziale w imprezie i skompletowanie drużyny, która wystartuje w zawodach, to nie warto zwlekać do ostatniej chwili.

Wszystko wskazuje również na to, że w tym roku wystartuje rekordowa liczba - 200 ekip. Byłaby to sytuacja bezprecedensowa. W ubiegłym roku, w trakcie pierwszej odsłony tego wydarzenia, pobiegło niemal 800 osób tworzących "tylko" 132 drużyny.

W Ekidenie, czyli sztafecie rozgrywanej na dystansie maratońskim liczącym dokładnie 42 195 m, zmagają się zespoły stworzone z 6 zawodników. Każdy z nich ma za zadanie pokonać określony dla każdej kolejnej zmiany dystans, tj.: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km.

Co ciekawe, w tym roku Electrum – Ekiden stanie się jednym z elementów obchodów 90-lecia istnienia Stadionu Lekkoatletycznego na Zwierzyńcu. Na terenie obiektu zarządzanego przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zresztą po raz kolejny włączył się we współorganizację imprezy, zostaną zlokalizowane strefy zmian sztafety.

Część dochodu z opłat startowych wspomoże działalność Fundacji "Pomóż Im", prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci. To jedyna tego typu impreza biegowa w tej części kraju.

Zapisy elektroniczne za pośrednictwem strony Electrum Ekiden trwają dokładnie do północy 8 czerwca.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1683 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39