Szukasz pracy? Zapisz się na bezpłatne warsztaty

2022.10.06 13:27
Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku organizuje kolejne bezpłatne warsztaty.
Szukasz pracy? Zapisz się na bezpłatne warsztaty
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza chętnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań.

Najbliższe warsztaty pt. "Zredukuj stres" odbędą się we wtorek (11.10). Podczas nich uczestnicy dowiedzą się, jaką rolę pełni stres w życiu człowieka i jakie są czynniki stresogenne. Chętni będą mogli przeanalizować postawy życiowe oraz poznać i przećwiczyć techniki relaksacji.

13 października odbędzie się szkolenie pt. „Lustro – pomoc w samopoznaniu”. Podczas spotkania prowadzący opowiedzą jak poznawać siebie oraz jak korzystać z lustra, które jest najlepszym pomocnikiem w samopoznaniu.

19 października zaplanowano warsztaty mające pomóc w skutecznym poszukiwaniu pracy. Podczas nich omówione zostaną zasady pisania CV i listu motywacyjnego. Uczestnicy dowiedzą się też jakie błędy najczęściej występują w dokumentach aplikacyjnych oraz zapoznają się z różnymi sposobami prowadzenia rozmów z kandydatami do pracy. Eksperci wyjaśnią im także jak przygotować się do spotkania z potencjalnym pracodawcą i jakie są metody selekcji i rekrutacji.

Kolejne spotkanie odbędzie się 25 października. Wówczas omówione zostaną elementy biznesplanu. Można będzie dowiedzieć się po co jest biznesplan, jak wygląda jego struktura i dlaczego jest taki ważny, jeśli chcemy mieć przynoszący dochody biznes.

Dzień później zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą. Podczas wydarzenia omówione zostaną działania przygotowawcze pomocne w założeniu własnej firmy. Eksperci wyjaśnią też jakie są sposoby rejestrowania firmy i jak wypełnić wniosek CEIDG-1.

27 października zaplanowano szkolenie pt. "Emocje. Kryzysowy Zaradnik". Emocje mają istotną rolę w naszym życiu nie tylko osobistym, ale i zawodowym. Prowadzący warsztaty pokażą jak skutecznie radzić sobie z emocjami i nad nimi zapanować. Tego samego dnia odbędą się warsztaty "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Eksperci wyjaśnią wówczas - jaki wpływ ma stres na nasze ciało i umysł i jakie są metody antystresowe.

Informacje i zapisy: osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: 85 74 97 241, 85 74 97 244, mailowo - biciz@wup.wrotapodlasia.pl, za pomocą formularza online lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1365 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39