Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Szukasz rozrywki na lato? Wypożycz planszówkę!

2021.06.22 16:51
Szukasz rozrywki na lato? Wypożycz planszówkę!
Fot: Materiały prasowe

Zbliżają się wakacje, czas urlopów, wspólnych imprez. Aby miło spędzać czas z rodziną czy znajomymi, możesz wypożyczyć grę planszową. Książnica Podlaska oferuje taką możliwość.

Już od 1 lipca w Filii nr 4 (ul. Komisji Edukacji Narodowej 36/4) oraz w Filii nr 15 (ul. M. Curie-Skłodowskiej 14B) rusza wypożyczalnia planszówek.

"Gry bez prądu" to wspaniała alternatywa dla komputera czy telewizora. Integrują, wzbudzają pozytywne emocje, czasem i edukują, nieraz ćwiczą pamięć i umysł. Jeśli szukasz rozrywki, nie jesteś pewien jaką grę warto włączyć do swojej kolekcji i przed zakupem chciałbyś przetestować kilka opcji lub kolejne pudełka nie mieszczą się już na Twoich półkach, przyjdź do wypożyczalni.

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza! Wypożyczalnia Gier
Planszowych oferuje ponad 400 tytułów najpopularniejszych, najciekawszych oraz najlepszych gier planszowych, dostępnych na rynku.

W szerokiej ofercie znajdą się pozycje dla dzieci i młodzieży, planszówki oraz gry karciane dla rodzin, a także takie, które skierowane są do dorosłych graczy. Nie zabraknie także gier edukacyjnych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych - zgodnie z potrzebami użytkowników.

Projekt Wypożyczalni Gier Planszowych został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 miasta Białegostoku.

Gdzie, kiedy i jak wypożyczyć gry planszowe?

Wypożyczalnie działać będą w Filii nr 4 (ul. Komisji Edukacji Narodowej 36/4, tel. 85 67 92 141) oraz w Filii nr 15 (ul. M. Curie-Skłodowskiej 14B, tel. tel. 85 74 25 953) Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku od 1 lipca.

Gry planszowe będą mogli wypożyczać bezpłatnie czytelnicy Książnicy Podlaskiej, który ukończyli 13 lat. Jeden czytelnik może wypożyczyć jednorazowo 2 egz. gier planszowych na okres 1 miesiąca, bez możliwości przedłużenia.

Gry planszowe nie będą się wliczały do ilości materiałów bibliotecznych (książki, czasopisma), które można wypożyczyć w jednej agendzie udostępniania zbiorów.

Anna Kulikowska

Anna Kulikowska

anna.kulikowska@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas