Szwejk, Dulcynea i Koralina - weekendowe spektakle BTL

2011.06.04 00:00
Poszukiwacze kulturalnych atrakcji znajdą je w sobotę i niedzielę w Białostockim Teatrze Lalek. Na spektakl "Koralina" śmiało mogą się wybrać całe rodziny, natomiast z myślą o widzach dorosłych grana będzie "Dulcynea" i kultowy "Szwejk".
Szwejk, Dulcynea i Koralina - weekendowe spektakle BTL
Fot: BTL/Łukasz Puczko
Scena ze spektaklu "Koralina czyli wojna o światy"

Któż nie zna Szwejka, gaduły i notorycznego matołka, który swym nietuzinkowym podejściem do wojny obnaża jej absurdy i śmieszności? Wszyscy go znają, wszyscy kochają i wszyscy od lat zaśmiewają się czytając jego niezrównane przygody. A o ile ciekawiej byłoby móc w tych przygodach uczestniczyć? Reżyser, Pert Nosálek zaprasza widzów do "Karczmy Pod Kielichem", gdzie pośród tańców, rozbrzmiewającej na żywo muzyki oraz unoszącego się w powietrzu zapachu grogu, przeniesiemy się do Pragi z początku dwudziestego wieku. I pewne jest, że szybko z owej praskiej Karczmy nie wyjdziemy. Spektakl łączy w sobie to, co najbardziej czeskie - wspaniałe poczucie humoru, atmosferę praskich karczm oraz znaną na całym świecie tradycję czeskiego teatru lalek, co podkreśla scenografia Pavla Hubicki. Dzieła dopełnia świetna muzyka Krzysztofa Dziermy. Spektakl będzie grany 4 i 7 czerwca, sobota o godz.19.

Do dzieci z rodzicami i młodzieży skierowana jest za "Koralina czyli wojna o światy" w reżyserii Włodzimierza Fełenczaka. Spektakl to najnowsza propozycja BTL. Zdaniem Joanny Braun, scenografki to "przyspieszony kurs dorastania dla dzieci"; niezwykła opowieść o szukaniu siebie i przejściu z dzieciństwa w dorosłość. Sztuka jest adaptacją kultowej książki Neila Gaimama. Spektakl można obejrzeć 4 czerwca o godz.16 i 5 czerwca o godz. 11.

Natomiast w niedzielę, 5 czerwca grana będzie "Dulcynea". Ten spektakl dla widów dorosłych, opowiada o pięknie wyróżniającym człowieka z pośród innych istot żywych. Wizualne obrazy, lalki zbudowane z gwoździ, śrubek, rowerowych części i sugestywną muzyka elektroniczna tworzą spójną całość dla wrażliwego widza. Wyruszy on wraz z bohaterami w poszukiwanie przyjaźni i miłości - Dulcynei - idei, która sprawia, że chcemy żyć. Za reżyserię, scenariusz i muzykę w spektaklu odpowiada Adam Frankiewicz. Początek spektaklu o godz. 19.

Zobacz także: Koralina czyli horror dla dzieci

MAG

1138 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39