Szybkie 3:0 i do domu. Białostoczanki nie zawiodły

2022.11.29 09:35
I-ligowe siatkarki BAS-u Białystok nie miały żadnego problemu, by w 9. serii zmagań zgarnąć pełną pulę punktów. Drużyna ze stolicy Podlasia pokonała Legionovię Legionowo 3:0.
Fot: Białostocka Akademia Siatkówki

LTS Legionovia Legionowo w sezonie 2022/2023 zdobyła do tej pory tylko 2 oczka, dlatego nic dziwnego, że to właśnie zawodniczkom BAS-u podczas delegacyjnej potyczki z podwarszawskim zespołem dawano zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo. Podopieczne Sebastiana Grzegorka z roli faworyta wywiązały się znakomicie, gdyż białostoczanki w żadnym secie nie pozwoliły przeciwniczkom przekroczyć bariery choćby 18 punktów. Poszczególne partie kończyły się wynikami 25:17, 25:13 oraz 25:17, w efekcie czego w całym meczu padł rezultat 3:0 dla gości.

Dzięki ograniu Legionovii siatkarki BAS-u umocniły swą pozycję w górnej połowie I-ligowej tabeli. W tej chwili drużyna z naszego miasta plasuje się na miejscu numer 6.

W następnej kolejce podlaskiej ekipie trudno będzie wykonać marsz w górę stawki, gdyż naprzeciwko BAS-u, w Mielcu, staną przedstawicielki Stali, a zespół ten w dotychczasowych występach ani razu nie zaznał smaku porażki.

Aktualna tabela siatkarskiej I ligi kobiet
1. ITA TOOLS Stal Mielec 9 27 27:4 778:570
2. Enea Energetyk Poznań 8 21 22:4 623:480
3. UJ-CM Solna Wieliczka 9 19 22:12 768:694
4. Karpaty Krosno Glass-Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie 10 17 19:14 760:684
5. Trans-Ann Płomień Sosnowiec 8 16 19:10 664:621
6. BAS Białystok 9 16 19:14 746:705
7. LOS Nowy Dwór Mazowiecki 9 14 18:17 745:723
8. MKS SAN-Pajda Jarosław 10 13 18:20 837:805
9. PMKS Nike Węgrów 10 13 19:23 886:921
10. MKS Sokół Mogilno 9 11 14:19 703:759
11. SMS PZPS I Szczyrk 9 9 9:19 570:621
12. KS Sorella Częstochowianka Częstochowa 7 6 8:17 413:548