T.Love zagra na Dniach Miasta

2010.06.17 00:00
Koncert T.Love uświetni początek tegorocznych Dni Miasta Białegostoku. Zespół Muńka Staszczyka pojawi się dziś na scenie na Rynku Kościuszki.
T.Love zagra na Dniach Miasta
Fot: Michał Wasążnik
T.Love zagra dziś na Rynku Kościuszki

T.Love to legenda polskiej alternatywy. Zaczynał w roku 1982, w Częstochowie pod nazwą Teenage Love Alternative. Kapela koncertowała po liceach oraz domach kultury. Następnie próbowała swych sił w konkursach jarocinowych. Ich debiut płytowy - album "Nasz Babilon" - nastąpił w roku 1984. Trzy lata później Muniek z ekipą skracają nazwę do T.Love. Pod tym szyldem odnoszą największe sukcesy i pod nim też występują do dziś. Na koncertach ciągle grają swoje największe przeboje. "Wychowanie", "Pocisk miłości", "Warszawa"... Ta ostatnia kompozycja osiągnęła szczyt na trójkowej liście przebojów. Muniek wspomina, że stworzył ją w Anglii.

- Napisałem to w Londynie na emigracji - czułem nostalgię, zawsze się z tego śmiałem, a tu siedziałem w barze, zmywałem gary i zamarzyły mi się kapusta, bigos i polskie Boże Narodzenie. Śmiałem się kiedyś, że tacy faceci jak Norwid i Mickiewicz rozrywali żyły na emigracji, a tu i mnie dopadło...

A później, po powrocie Muńka do Polski i zmontowaniu nowego składu, pojawiły się kolejne hity - "King", "I love You", "Syn miasta" oraz przywołujący początki zespołu krążek "Prymityw". Największym sukcesem komercyjnym zespołu okazał się jak na razie krążek "Chłopaki nie płaczą" z 1997 r. z tytułową piosenką, która powstała jako żart (T.Love parodiuje boysband), ale została podchwycona przez nawet najbardziej popowe stacje radiowe.

W 2002 r. T.Love obchodził swe dwudzieste urodziny. Z tej okazji ukazały się reedycje pierwszych albumów grupy, miał miejsce koncert jubileuszowy oraz wydano DVD z teledyskami oraz kawałkami koncertów. Ostatni, jak na razie, studyjny album zespołu to "I hate rock'n'roll" z 2006 roku.

Podczas białostockiego koncertu (początek o godz. 21) na pewno nie zabraknie największych przebojów zespołu, które powstały na przestrzeni ponad 20 lat.

Sprawdź, jakie jeszcze atrakcje znalazły się w programie Dni Białegostoku.

andy

1207 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39