T-Mobile Ekstraklasa. Hit kolejki dla Jagiellonii. Baran bohaterem meczu

2015.02.21 00:00
W hicie 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Jagiellonią Białystok górą byli żółto-czerwoni, którzy wygrali po golu Mackiewicza w 13. minucie. Na miano bohatera w tym spotkaniu zasłużył Krzysiek Baran.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
Bramki: Mackiewicz 13'

Śląsk Wrocław: 22. Jakub Wrąbel - 6. Tomasz Hołota, 3. Piotr Celeban, 23. Paweł Zieliński, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixao, 20. Lukáš Droppa (80, 17. Mariusz Pawelec), 4. Tom Hateley, 5. Krzysztof Danielewicz, 30. Kamil Dankowski - 19. Marco Paixao

Jagiellonia Białystok: 33. Krzysztof Baran - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 3, Jonatan Straus - 10. Nika Dzalamidze, 4. Michał Pazdan (63, Taras Romanchuk), 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos (77, 5. Łukasz Tymiński), 11. Karol Mackiewicz (58, 27. Mateusz Piątkowski) - 8. Patryk Tuszyński

I połowa:

1. - Grę rozpoczęli gracze Śląska

2. - Dziś od początku w bramce Jagiellonii Krzysztof Baran, który zastąpił kontuzjowanego Bartka Drągowskiego

3. - Początek spotkania zdecydowanie należy do gospodarzy, którzy sprawiają lepsze wrażenie

5. - Mogła być dobra sytuacja dla Jagiellonii, ale źle zagrywał Gajos

7. - Spotkanie zdecydowanie się uspokoiło, Jaga będzie próbowała grać z kontry

9. - Lekko ucierpiał Paixao, ale Portugalczyk już w grze

12. - Pierwsze groźnie ostrzeżenie dla podopiecznych Probierza, blisko strzelenia bramki był Paixao

13. - Gol! Mamy 1:0 dla Jagi! Karol Mackiewicz strzela bramkę głową na 1:0! Z prawej strony piłkę dośrodkował Modelski, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Mackiewicz i nie dając szan golkiperowi Śląska

14. - Odpowiedź Wrocławian i ... słupek ratuje Barana

19. - Głupie zachowanie Mackiewicza i żółta karta dla zawodnika Jagiellonii, który w nieprawidłowy sposób powstrzymywał piłkarza Śląska

22. - Ładnie, ładnie gra Jagiellonia, tym razem swoją szansę miał Dzalamidze, ale jego uderzenie zostało zablokowane

25. - Jak na razie dobrze wygląda para stoperów Jagiellonii, Tarasovs i Madera wyglądają jakby grali ze sobą od kilku dobrych sezonów

27. - Pachniało drugim golem dla białostoczan, dobrą piłkę ze środka pola za plecy obrońców dostał Tuszyński, ale przegrał pojedynek ze stoperem Śląska

30. - Ufff, ale szczęście mieli teraz Jagiellończycy, idealną okazję zmarnował Dankowski, który z 5 metrów strzelił, a właściwie poturlał piłkę w kierunku Krzyśka Barana

35. - Z dystansu uderzał Flavio Paixao i dość niepewnie interweniował Baran, całe szczęście bez konsekwencji

38. - Okres gry, w której zarysowuje się przewaga gospodarzy, Jaga musi uważać

41. - Dobrze z piłką w polu karnym obrócił się Paixao, uderzył, ale bardzo niecelnie

42. - W odpowiedzi Jagiellonia, z woleja z 7 metrów nie trafia Mackiewicz. Szkoda, szkoda takich okazji

44. - Ależ odpalił teraz Dudu! Obrońca Śląską uderzył z około 35 metrów na bramkę Jagiellonii i sprawił sporo problemów Baranowi

45. - Po pierwszej części gry "mission completed" :) Zapraszamy o 19:02 na drugą połowę

II Połowa

46. - Zaczynamy drugą połowę, przy piłce Jagiellonia

48. - Z 20 metrów ...głową uderzał Mackiewicz

51. - Po zamieszaniu w polu karnym piłkę dostał Dankowski i strzelił wysoko nad bramką

55. - Znowu zagotowało się pod bramką Jagiellonii, w ostatniej chwili wszystko Madera

57. - Ciśnie Śląsk Jagiellonię niesamowicie, to powinien być gol dla Wrocławian, ale mamy szczęście

58. - Zmiana w Jadze Mackiewicz zostaje zmieniony przez Piątkowskiego

59. - Ale wejście mógł mieć "Piątek" po jego strzale głową piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy

60. - To co zrobił teraz Baran może być nominowane do parady roku! Brawo Krzysiek!

62. - No to wyprawia teraz Baran to jest NIE DO OPISANIA! Fantastycznie parady golkipera Jagiellonii

63. - Romanchuk zmienia Michała Pazdana

65. - Modelski niepotrzebnie "woził" tak długą piłkę... głupia strata obrońcy Jagiellonii

66. - Od kliku minut źle, a nawet bardzo źle wygląda gra białostoczan, delikatnie mówiąc Śląsk miażdży Jagę

71. - Śląsk cały czas napiera... Jagiellonia mocno zepchnięta do defensywy

73. - Z bardzo dobre strony pokazał się teraz Dzalamidze, pomocnik Jagiellonii wkręcił w ziemię Dudu i idealnie dośrodkował na głowę Tuszyńskiego, a ten z ok. 5 metrów strzelił tuż obok bramki

77. - Ostatnia zmiana w zespole z Podlasia, w miejsce Gajosa pojawił się Tymiński

79. - Do Diaska ... nic nie idzie zawodnikom Probierza

80. - Mamy i zmianę w Śląsku, Droppę zastąpił Pawelec

82. - Do końca spotkania coraz bliżej, a w bramce Jagiellonii fantastycznie znowu Baran!

86. - Żółta kartka dla Pawelca

88. - Tymiński z dystansu, ale w trybuny

90. - Arbiter tego widowiska doliczył 180 sekund

90+2. - Oblężenie bramki strzeżonej przez Barana trwa, została minuta do końca meczu

90+3. - KONIEC! Trzy punkty jadą do Białegostoku. Bohaterem meczu był Krzysiek Baran! Należy mu się porządne piwo:)