T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia zremisowała w Chorzowie

2012.12.07 00:00
Jagiellonia Białystok w meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zremisowała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:1 (0:1). Był to ósmy mecz bez porażki podopiecznych trenera Tomasza Hajty. Bramkę na wagę jednego punktu zdobył Euzebiusz Smolarek w 68. minucie.
Fot: jagiellonia.net

W 6. minucie Dawid Plizga urwał się obrońcom i dopiero Igor Lewczuk zatrzymał go przed polem karnym, za co obejrzał żółtą kartkę. Z rzutu wolnego uderzał sam poszkodowany ale trafił prosto w mur. W 16. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez drużynę z Chorzowa piłkę wybijał Jakub Słowik, która trafiła w plecy Rafała Grzyba i wpadła do bramki. Chwilę później Plizga zagrał w tempo do Frankowskiego. „Łowca bramek” minął Peskovicia, ale nie zdołał skierować piłki do bramki z ostrego kąta. W 29. minucie Ruch wyszedł z kontrą. Futbolówkę dostał Piech, który ograł Filipa Modelskiego i oddał strzał. Na szczęście na posterunku był Słowik.

Na początku drugiej połowy Słowik odważnym wyjściem uprzedził Marcina Kikuta. W 56. minucie mogło być 2:0 ale Piotr Stawarczyk w dogodnej sytuacji przestrzelił. W 68. minucie Jagiellonia wyrównała. Bramkę dla białostoczan zdobył Euzebiusz Smolarek. W odpowiedzi głową strzelał Lewczuk. Na szczęście Słowik był na posterunku. Goście od 74. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Bandrowski i musiał opuścić plac gry. W 82. minucie Ugo Ukah popisał się świetną interwencją blokując Macieja Jankowskiego. Obie drużyny nie stworzyły więcej dogodnych sytuacji i mecz zakończył się podziałem punktów.

Ruch Chorzów Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0). Bramki: Rafał Grzyb 16 (s) - Euzebiusz Smolarek 68.

Ruch Chorzów: 33. Michal Peškovič - 4. Željko Đokić, 2. Piotr Stawarczyk, 21. Maciej Sadlok, 3. Igor Lewczuk - 10. Marcin Kikut (71, 8. Jakub Smektała), 32. Marcin Malinowski, 20. Marek Szyndrowski, 34. Filip Starzyński, 27. Kamil Włodyka (83, 11. Mateusz Kwiatkowski) - 18. Arkadiusz Piech.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 2. Filip Modelski (57, 7. Euzebiusz Smolarek), 19. Ugochukwu Ukah, 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 10. Nika Dzalamidze, 22. Rafał Grzyb, 5. Tomasz Bandrowski, 6. Dawid Plizga (77, 16. Luka Pejović), 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (85, 18. Łukasz Tymiński).

Żółte kartki: Lewczuk (Ruch), Pazdan, Bandrowski (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Tomasz Bandrowski (75. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą).

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).