T-Mobile Ekstraklasa. Remis w meczu ze Śląskiem [WIDEO, ZDJĘCIA]

2015.05.08 00:00
Meczem ze Śląskiem Wrocław piłkarze białostockiej Jagiellonii zaczęli walkę o mistrzostwo Polski. W spotkaniu dwóch sąsiadujących ze sobą ekip padł remis 1:1.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramka: Frankowski 46' - Pich 54'

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 3. Jonatan Straus, 19. Igors Tarasovs, 7. Sebastian Madera - 5. Łukasz Tymiński (71, 6. Taras Romanchuk), 4. Michał Pazdan (K) - Maciej Gajos, 21. Przemysław Frankowski (60, 10. Nika Dzalamidze), 11. Karol Mackiewicz - 9. Jan Pawłowski (60, 8. Patryk Tuszyński).

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek (K) - 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec (71, 12. Dudu), 2. Krzysztof Ostrowski (55, 19. Marco Paixao), 23. Paweł Zieliński - 6. Tomasz Hołota, 4. Thomas Hateley, 5. Krzysztof Danielewicz, 8. Mateusz Machaj (55, 29. Peter Grajciar) - 10. Robert Pich - 28. Flavio Paixao.

Skrót meczu

I połowa:

1. - Zaczynamy! Przy piłce zawodnicy Jagiellonii

1. - Od razu ruszyli białostoczanie - długą piłkę w kierunku Mackiewicza posłał Pawłowski, ale Zieliński w pojedynku jeden na jeden okazał się lepszy od pomocnika Jagi

2. - Z dystansu mocno uderzał Flavio, a w bramce dość niepewnie interweniował Drągowski

3. - Prawdopodobnie faulowany był Tymiński, ale sędzia nie reaguje

5. - Jak na razie na stadionie w Białymstoku bez dopingu, totalna cisza, słychać tylko odgłosy z boiska

7. - Znowu uderzał Paixao i znowu niepewna interwencja Bartka Drągowskiego

9. - Dobrą piłkę w kierunku Frankowskiego zagrywał Gajos, ale wszystko doskonale "przeczytał" Pawelec

12. - Z okolic 20 metra uderzał Gajos, ale bardzo niecelnie

15. - Doping wznowiony - kibice z Białegostoku jak zwykle na szóstkę! Brawo!

18. - Rzut rożny dla gości i... pewnie piłkę łapie Drągowski

20. - Dobrą interwencją w obronie popisał się Pazdan, Śląsk wyraźnie przyspieszył grę

23. - Kolejny rzut rożny dla gości, ale bardzo źle wykonali go wrocławianie

24. - Niecelne dośrodkowanie Strausa w kierunku Frankowskiego - szkoda, bo była to całkiem niezła okazja, by postraszyć Pawełka

27. - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Zieliński, ale dobrze w powietrzu interweniował Pazdan

29. - Ależ okazję miał Śląsk! Piłka po strzale Paixao odbiła się od jednego z obrońców Jagiellonii i wylądowała na rzucie rożnym

30. - Pierwsze 30 minut nie wygląda najlepiej... Jagiellonia zamknięta na własnej połowie

32. - Po faulu na Mackiewiczu żółtą kartką ukarany został Zieliński

33. - Z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał Tymiński, głową uderzał Pazdan, ale słabe było uderzenie naszego piłkarza

35. - Do akcji ofensywnej podłączył się Modelski, dostał piłkę od Frankowskiego, uderzył z dystansu, ale o jego strzale lepiej jak najszybciej zapomnieć

38. - Jaga znowu zamknięta przez Śląsk

40. - Kapitalna interwencja Drągowskiego! Mogło być 0:1, ale Paixao i tak był na spalonym

45. - Koniec pierwszej części gry, która przebiegała zdecydowanie pod dyktando gości. O godzinie 21.31 zapraszamy na kolejne 45 minut

II połowa:

46. - Obie ekipy bez zmian, zaczyna Śląsk

46. - Gol! 1:0, a strzelcem bramki Przemek Frankowski, który w sytuacji "1 na 1" nie miał problemów z pokonaniem Pawełka!

46. - Kapitalne otwarcie drugiej połowy

48. - Niesamowity mecz oglądamy w Białymstoku! Śląsk wygląda, jakby nie wyszedł jeszcze na drugą połowę, blisko zdobycia gola był najpierw Madera, a po chwili płaskim strzałem po ziemi Pawełka próbował zaskoczyć Mackiewicz

49. - Tymiński i... tylko rzut rożny

50. - Głową strzelał Gajos i świetna parada Pawełka

52. - Zupełnie zdezorientowani są piłkarze Śląska, którzy ograniczają się w tym momencie tylko do wybijania piłki

54. - Niestety piłkarzom Śląska wystarczyła jedna sytuacja, aby odpowiedzieć golem. Bramkę głową na 1:1 zdobył Pich, Drążek bez szans

59. - Rzut rożny dla Śląska

60. - Mieliśmy dwie zmiany w Śląsku - w miejsce Ostrowskiego i Machaja pojawili się Marco Paixao i Grajciar, w Jagiellonii Frankowskiego i Pawłowskiego zastępują Dzalamidze i Tuszyński

62. - Okres gry, w którym ponownie lepiej wygląda Śląsk

63. - Ładnie z klepki zagrali teraz Pich do spółki z Pawelcem, ale ten drugi dośrodkował zbyt mocno

65. - Trzeba przyznać, że swoją ruchliwością sporo problemów w drugiej połowie obrońcom z Podlasia sprawia Pich

67. - Kolejna dobra akcja gości zakończona minimalnie niecelnym strzałem Marco Paixao

69. - Strzał Paixao w ostatniej chwili zablokował Madera

70. - Marco Paixao i... nie ma gola, ale szczęście ma teraz Jagiellonia

71. - W Śląsku Dudu wszedł w miejsce Pawelca, a Romanchuk w Jadze zmienił Tymińskiego

74. - Dzisiejszy mecz Jagiellonii ze Śląskiem ogląda prawie 11,5 tysiąca kibiców

77. - Bracia Paixao rozkręcają się z minuty na minutę, przyjemnie jest popatrzeć na ich technikę użytkową

79. - Fajną piłkę w kierunku Mackiewicza posłał Romanchuk, pomocnik Jagiellonii bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki, ale futbolówka minęła bramkę strzeżoną przez Pawełka. Coś się ruszyło w ekipie Probierza

82. - Ofiarna interwencja Celebana ratuje wrocławian przed utratą gola

85. - Mamy krótką przerwę, na placu gry leży Tarasovs, który ucierpiał w jednym z pojedynków ze swoim rywalem

87. - Łotysz wraca na boisko, Jaga ponownie w komplecie

88. - Żółtko za faul na Pichu otrzymał Tarasovs

90. - Trzy minuty dłużej potrwa druga część gry

90+2. - Nerwowa końcówka, rzut rożny dla Śląska

90+3. - Koniec spotkania, mecz kończy się remisem 1:1

Pierwsza połowa dzisiejszego widowiska należała zdecydowanie do gości, którzy kilkukrotnie sprawdzili bramkarza Jagiellonii - Bartłomieja Drągowskiego, ale ani razu nie udało im się umieścić piłki w siatce.

Po przerwie w pierwszym kwadransie zobaczyliśmy zupełnie inną Jagiellonię. Białostoczanie już w 46. minucie za sprawą Przemka Frankowskiego objęli prowadzenie. Dogodnych sytuacji na powiększenie rezultatu nie brakowało, jednak mocno cofnięty Śląsk wyprowadził jedną kontrę, którą zamienił na gola. Od tego momentu przeważali goście, ale wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.