T-Mobile Ekstraklasa. W sobotę żółto-czerwone derby

2014.08.29 00:00
W sobotę (30.08) na stadionie w Kielcach dojdzie do żółto-czerwonych derbów. Miejscowa Korona zmierzy się z białostocką Jagiellonią.
T-Mobile Ekstraklasa. W sobotę żółto-czerwone derby
Fot: www.jagiellonia.net

Obie ekipy przeżywają wyraźny kryzys. Korona Kielce w sześciu kolejkach zgromadziła zaledwie 1 punkt (remis w meczu z Pogonią Szczecin 2:2). Zdobycz bramkowa złocisto-krwistych też nie powala na kolana, 3 strzelone i 13 straconych goli z pewnością nie zadowala nikogo w Kielcach. Mało tego, na treningach trener Korony ma do dyspozycji zaledwie ok. 15 zawodników, a w sobotnim spotkaniu raczej nie wystąpią Paweł Sobolewski, Nabil Aankour oraz Sierhij Pyłypczuk. Niepewny jest również występ Kyryło Petrowa oraz byłego reprezentanta Francji Oliviera Kapo, który narzeka na uraz stawu skokowego.

W Białymstoku za kolorowo też nie jest. Jaga w ostatnich trzech spotkaniach nie zdobyła ani jednego punktu, a obrona Jagiellonii jest dziurawa jak ser szwajcarski. Dziewięć straconych goli przy tylko jednej strzelonej bramce w ostatnich meczach nie jest mega wyczynem. Do składu żółto-czerwonych na najbliższy mecz prawdopodobnie powrócą Sebastian Madera i Hiszpan - Dani Quinatana, którzy są dużym wzmocnieniem białostockiej ekipy. Podopieczni Michała Probierza muszą z Kielc przywieźć jakieś punkty, jeśli marzą o grze nie tylko o utrzymanie.

Sobotnie widowisko zapowiada się niezwykle ciekawie i obie drużyny będą na pewno bardzo zdeterminowane, żeby wreszcie wygrać. Mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok odbędzie się w sobotę (30.08), o godzinie 20.30. Portal BiałystokOnline.pl przeprowadzi relację live z tego spotkania.

Błażej Okuła
24@bialystokonline.pl

1575 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39