T-Mobile Ekstraklasa: Żalgiris pokonany, udany występ zawodnika z Hiszpanii

2013.01.25 00:00
W ostatnim sparingu Jagiellonia Białystok pokonała w Mariampolu Żalgiris Wilno. W tym pojedynku z dobrej strony zaprezentował się testowany Dani Quintana. Zawodnik z Hiszpanii zaliczył asystę, a następnie sam wpisał się na listę strzelców.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia Białystok wygrała ostatni sparing na Litwie

W 2. minucie testowany w Jagiellonii Dani Quintana odebrał piłkę rywalowi i wpadł w pole karne mijając przy okazji golkipera z Wilna. Hiszpan podał do stojącego przed pustą bramką Macieja Gajosa, który nie miał problemu z trafieniem do siatki. Chwilę później Quintana dośrodkował w pole karne do Ugochukwu Ukaha. Obrońca Jagi minimalnie przestrzelił. W 17. minucie Tomasz Kupisz ładnie zagrał do Tomasz Frankowskiego, ale ten ostatni był na pozycji spalonej. W 24. minucie znów „błysnął” Hiszpan, który podał do Kima. Koreańczyk zrewanżował się zagraniem, po którym Quintana podwyższył prowadzenie. Żalgiris odpowiedział trzy minuty później. Po rozegraniu rzutu wolnego w polu karnym główkował Petrić. Jakub Słowik przy interwencji popełnił błąd i wypuścił piłkę. Stojący obok golkipera Vaidotas Silenas z łatwością wpakował futbolówkę do pustej bramki. W 38. minucie z dystansu uderzał Quintana, ale Vitkauskas obronił. Jeszcze w ostatnich sekundach pierwszej połowy dał o sobie znać zawodnik z Hiszpanii. Tym razem na posterunku był golkiper Żalgirisu.

Na początku drugiej odsłony strzału próbował Kamil Biliński, ale z marnym skutkiem. W 56. minucie z rzutu wolnego Arminas Vaskela uderza w stojący mur złożony z zawodników Jagi. W 67. minucie Quintana zagrał prostopadle do Fidziukiewicza. Napastnik Jagi osaczony przez dwóch obrońców z Wilna z trudem oddał strzał. Świetnie spisującego się Hiszpana po chwili zmienił Emil Gajko. W 83. minucie Biliński próbował uderzeniem głową pokonać Łukasza Skowrona. Napastnik Żalgirisu nie trafił jednak w światło bramki.

Žalgiris Wilno - Jagiellonia Białystok 1:2 (1:2). Bramki: Šilenas 27 - Gajos 2, Quintana 24.

Žalgiris Wilno: 1. Armantas Vitkauskas - 3. Georgas Freidgeimas, 14. Luka Perić, 2. Andrius Skerla, 8. Egidijus Vaitkūnas (78, 50. Karolis Urbaitis) - 11. Andro Švrljuga (89 Mykolas Krasnovskis), 16. Paulius Janušauskas, 7. Ramūnas Radavičius (87, 17. Edvinas Baniulis), 21. Arminas Vaskela (78, 29. Povilas Krasnovskis), 13. Vaidotas Šilenas - 9. Kamil Biliński.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik (46 Łukasz Skowron) - 19. Ugochukwu Ukah (46, 2. Filip Modelski), 14. Adam Dźwigała (86, 6. Michał Pawlik), 4. Michał Pazdan, 31. Ľuboš Hanzel (46, 16. Luka Pejović) - 32. Dani Quintana (70, 5. Emil Gajko), 22. Rafał Grzyb, 23. Kim Min-kyun (46, 18. Tomasz Kowalski), 20. Maciej Gajos (46, 9. Rômullo da Silva Cardoso), 8. Tomasz Kupisz (46, 28. Paweł Tarnowski) - 21. Tomasz Frankowski (46, 15. Michał Fidziukiewicz).