Ta Biedronka nie będzie już całodobowa. Radość trwała krótko

2018.03.14 07:27
Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja, iż w Białymstoku niektóre Biedronki będą czynne przez całą dobę. Chyba nie we wszystkich dyskontach ten pomysł się opłacił.
Ta Biedronka nie będzie już całodobowa. Radość trwała krótko
Fot: M. Zysk

W drugiej połowie lutego białostoccy klienci sklepów Biedronka zostali poinformowani, że 3 z nich będą czynne przez całą dobę. Chodziło o sklepy znajdujące się przy ul. Ryskiej 1, Ogrodniczki 2 oraz Wyszyńskiego 21. Z przeprowadzonych przez markę analiz wynikało wówczas, iż takie jest zapotrzebowanie.

- Ta decyzja nie ma żadnego związku z wchodzącą w życie ustawą o wolnych niedzielach, a wydłużenie godzin otwarcia sklepów dotyczy dni powszednich, od poniedziałku do piątku - wyjaśniali przed kilkoma tygodniami pracownicy z centrali firmy.

Okazuje się, że jedna z Biedronek już nie będzie czynna przez 24 godziny na dobę:

- Od 12 marca br. sklep Biedronka przy ul. Ogrodniczki 2 w Białymstoku jest otwarty od poniedziałku do soboty w godz. 06:30-23:00. W niedziele ustawowo pracujące, placówka jest czynna w godz. od 08:00 do 20:00 - informuje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Co spowodowało, że postanowiono zmienić zdanie i sklep nie będzie już czynny przez całą dobę? Zapytaliśmy o to Jeronimo Martins. Firma udzieliła nam następującej odpowiedzi:

- Godziny otwarcia naszych placówek ustalamy tak, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom naszych klientów, które stale analizujemy. Klientów, którzy chcieliby skorzystać z naszych sklepów w innych godzinach niż standardowe, zapraszamy do placówek zlokalizowanych w Białymstoku przy ul. Ryskiej i ul. Wyszyńskiego. Te dwie placówki funkcjonują całodobowo w trybie pracy ciągłej od poniedziałku od godz. 06:30 do soboty do godz. 23:00, z dwiema przerwami technicznymi każdego dnia (tj. w godz. 23:30-00:15 i 05:45-06:15). W niedziele handlowe sklepy te będą czynne w godz. od 08:00 do 20:00, a w niedziele objęte zakazem handlu sklepy te będą zamknięte.

Można więc przypuszczać, że klienci nie byli zbytnio zainteresowani nocnymi zakupami i prowadzenie całodobowego sklepu nie było opłacalne.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1112 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39