Taras Romanczuk zostaje. Piłkarz podpisał nowy kontrakt

2019.05.29 14:14
Kapitan Jagiellonii - Taras Romanczuk - w najbliższym czasie wciąż będzie reprezentować barwy Dumy Podlasia. Defensywny pomocnik przedłużył bowiem w środę (29.05) umowę z białostockim klubem aż do czerwca 2023 r.
Taras Romanczuk zostaje. Piłkarz podpisał nowy kontrakt
Fot: jagiellonia.pl

Taras Romanczuk, czyli jeden z najbardziej lubianych zawodników Jagiellonii Białystok oraz gracz, który nigdy nie odstawia nogi i zawsze daje z siebie na murawie 100%, nadal będzie cieszyć żółto-czerwonych kibiców swą grą z Jotką na piersi. Reprezentant Polski czuje się w stolicy Podlasia doskonale, a ponieważ i klub z postawy defensywnego pomocnika jest bardzo zadowolony, obie strony doszły do porozumienia w sprawie podpisania kolejnej umowy. Nowy kontrakt wychowanka MFK Kowel z Jagiellonią Białystok wygaśnie dopiero za 4 lata.

- Już dawno mówiłem, że Białystok jest moim domem i chciałbym tutaj zostać. Z rodziną doszliśmy do wniosku, że dobrze się tu czujemy i dobrze nam się tu żyje. Mamy fajny klub, świetnych kibiców, a za chwilę otwarta będzie również nowa baza treningowa. Mamy tu wszystko, aby dobrze grać i osiągać sukcesy - powiedział na łamach oficjalnej strony klubu Taras Romanczuk.

27-latek przyszedł do Jagi latem 2014 r. z II-ligowej Legionovii Legionowo. Przez niemal 5 lat Taras rozegrał dla Dumy Podlasia - na szczeblu Lotto Ekstraklasy - aż 158 spotkań, co plasuje go w klasyfikacji Jagiellończyków z największą liczbą meczów na najwyższym poziomie na 2. miejscu za Rafałem Grzybem (242 mecze).

Licząc wszystkie rozgrywki, kapitan białostockiego zespołu zagrał dla Jagi 182 oficjalne pojedynki, w których zdobył 23 gole i zanotował 13 asyst. To właśnie z Tarasem w składzie Żółto-Czerwoni dwukrotnie sięgnęli po wicemistrzostwo Polski, a raz wywalczyli w lidze medale koloru brązowego. Warto też przypomnieć, że to po trafieniach Romanczuka Jaga awansowała w tym roku do finału Totolotek Pucharu Polski, dzięki czemu fani białostockiej drużyny mieli okazję udać się w liczbie kilkunastu tysięcy głów na PGE Narodowy w Warszawie.

Pozostanie reprezentanta kraju w Białymstoku to będzie z pewnością jedno z największych wzmocnień ekipy prowadzonej przez Ireneusza Mamrota przed batalią 2019/2020.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

863 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39