Taras widokowy Opery znów otwarty. Pogłaszcz rzeźbę na szczęście, zobacz panoramę miasta

2017.06.03 12:18
Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na taras widokowy na gmachu przy ul. Odeskiej. Można go odwiedzać w weekendy.
Taras widokowy Opery znów otwarty. Pogłaszcz rzeźbę na szczęście, zobacz panoramę miasta
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS
Panoramę miasta z dachu Opery można było podziwiać podczas Nocy Muzeów

Na dachu Opery stoi "Głowa kompozytora" autorstwa Teresy Murak, rzeźbiarki i performerki. Ważnym elementem jej prac jest tematyka ekologiczna - przyroda, łączność człowieka i natury, rośliny i ich związki z ludźmi. W latach 70. XX w. jej pierwszy performance - spacer po Warszawie w sukni porośniętej rzeżuchą - wywołał sensację. Rzeźba kompozytora, podatna na erozję, dosłownie wrasta w roślinność pokrywającą dach. Ponoć pogłaskanie jej po nosie przynosi szczęście, może dlatego jest to miejsce zaręczyn i sesji zdjęć ślubnych. Dach Opery to jeden z najciekawszych punktów widokowych miasta. Jest też jednym z miejsc o szczególnej koncentracji energii w Białymstoku.

Na taras widokowy można wejść w weekendy. W czerwcu jest on czynny w godz. 11.30-20.00. (bilety można kupić w kasie Opery do godz. 19.00). W lipcu i sierpniu taras czynny jest w sobotę i niedzielę w godz. 11.30-21.00 (bilety można kupić w foyer przy kasie Opery do godz. 20.00).

Bilet na taras widokowy kosztuje 5 zł. Dzieci do lat 13, po okazaniu legitymacji szkolnej, mają wstęp wolny, ale muszą przebywać pod opieką dorosłego. W godzinach zwiedzania Opera zapewnia obecność ochroniarza oraz strażaka-ratownika medycznego.

Bezpłatnie można wypoczywać na zielonych błoniach wokół gmachu Opery. Pikniki, kocyki i leżaki są mile widziane.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (opadów deszczu czy silnego wiatru) wejście na taras widokowy nie będzie możliwe.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1310 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39