Dom

Targi ogrodnicze i pszczelarskie w Szepietowie [ZDJĘCIA]

2019.04.15 13:04
W miniony weekend, 13 i 14 kwietnia, w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się Wiosenne Targi Ogrodnicze, Targi Pszczelarskie i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego.
Targi ogrodnicze i pszczelarskie w Szepietowie [ZDJĘCIA]
Fot: materiały prasowe

Wiosenne targi w Szepietowie

Ponad 200 wystawców i kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających odwiedziło w kwietniowy weekend Szepietowo, gdzie odbyły się coroczne Wiosenne Targi Ogrodnicze, Targi Pszczelarskie i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Można tam było kupić wszystko to, co na wiosnę potrzebne jest w sadzie i ogrodzie, tj. sadzonki drzew, krzewów owocowych i ozdobnych, setki odmian roślin, cebulki kwiatów, nawozy, a także meble, małą architekturę ogrodową, narzędzia i maszyny ogrodowe. Sprzedawcy mieli pełne ręce roboty, zwiedzający nie tylko oglądali, ale robili też duże zakupy.

Wyjątkowe rośliny, nietypowe przysmaki...

Na szepietowskich targach furorę robiły nie tylko rośliny, ale również regionalne przysmaki. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w chleb na zakwasie, swojską wędlinę, ser koryciński, a także oscypki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, na których królowały wielkanocne wypieki, ale też tradycyjne jadło, jak kiszka i babka ziemniaczana, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Elementy edukacyjne na targach

Targi Ogrodnicze to nie tylko okazja do zakupów, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zadbał o elementy edukacyjne. Wykład Pawła Szyszko na temat nowoczesnych metod zakładania pasiek na przykładzie kanadyjskich pasiek towarowych przyciągnął prawdziwe tłumy słuchaczy. Podczas targów można było skorzystać z fachowego doradztwa, swoje stoiska miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Nie brakowało konkursów, w namiocie PODR można było sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości roślin. Pomyślano również o najmłodszych. Dzieci i młodzież szkolna chętnie uczestniczyły w konkursie "Dziecko bezpieczne na wsi".

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1623 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39