Team Podlaskie. Do sportowców z regionu powędrowało blisko pół miliona złotych

2022.08.23 16:01
Akcja Team Podlaskie jest kontynuowana. We wtorek (23.08) Artur Kosicki i wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz wręczyli sportowcom z regionu symboliczne czeki od samorządu województwa. Finansowe wsparcie powędrowało do 18 osób.
Team Podlaskie. Do sportowców z regionu powędrowało blisko pół miliona złotych
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

Rok temu władze województwa przedstawiły nową inicjatywę, która miała na celu wsparcie finansowe najbardziej uzdolnionych i obiecujących zawodników z Podlasia, w tym także sportowców z niepełnosprawnościami. Nosiła ona nazwę Team Podlaskie. W pierwszej drużynie znalazły się 22 nazwiska, teraz - przy okazji drugiej edycji akcji - tych nazwisk jest 18.

Podobnie jak kilkanaście miesięcy temu, tak i teraz, zarząd województwa przyznał sportowcom blisko 500 tys. zł. 12 zawodników (seniorów) otrzymało po 30 tys. zł, a 6 juniorów po 22 tys. zł. Zgodnie z ubiegłoroczną zasadą sportowcy pełnosprawni i ci z niepełnosprawnościami dostali nagrody tej samej wysokości.

- Jestem dumny z tego programu stypendialnego. Regulamin programu zakłada, że trzeba mieć konkretne sukcesy na arenie międzynarodowej, aby znaleźć się w tym gronie. A tych osiągnięć jest coraz więcej, coraz więcej mamy medalistów olimpijskich, mistrzostw świata, Europy. Chcę wam serdecznie podziękować za to, co robicie dla naszego województwa. Rozsławiacie nasz region nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jesteśmy dumni, że was mamy - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Team Podlaskie tworzą m.in. Rafał Czuper (wicemistrz paraolimpijski z Tokio w tenisie stołowym), Marlena Gola (lekkoatletyka), Damian Czykier (lekkoatletyka) czy Wojciech Nowicki. Ten ostatni, za całokształt swej działalności, dostał od zarządu województwa również dodatkową nagrodę. Na konto młociarza, który nie tak dawno wywalczył mistrzostwo Europy i wicemistrzostwo świata, wpadło 30 tys. zł. Jego trenerka - Joanna Fiodorow - otrzymała z kolei 15 tys. zł. Jak zapowiedział Artur Kosicki, na podobne wyróżnienie mogą liczyć również kajakarze, którzy zdobyli medale na mistrzostwach Starego Kontynentu w Monachium. Mowa tu o: Sylwii Szczerbińskiej i Aleksandrze Kitewskim.

Team Podlaskie (pełna lista zawodników):
- seniorzy: Rafał Czuper (tenis stołowy), Klaudia Kardasz (lekkoatletyka), Wojciech Nowicki (lekkoatletyka), Marlena Gola (lekkoatletyka), Paweł Arciszewski (kolarstwo), Maksymilian Klepacki (lekkoatletyka), Damian Czykier (lekkoatletyka), Sylwia Szczerbińska (kajakarstwo), Aleksander Kitewski (kajakarstwo), Kamil Szeremeta (boks), Natalia Maliszewska (short-track), Maria Andrejczyk (lekkoatletyka),
- juniorzy: Marcin Makar (pływanie), Karolina Domaszuk (sumo), Gabriela Andrukonis (lekkoatletyka), Juliusz Trochimczuk (pływanie), Gabriela Dyszkiewicz (tenis stołowy), Maciej Marchel (boks).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1086 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39