Teatr Dramatyczny. Co przygotował na styczeń i luty?

2022.01.17 16:45
Remont Teatru Dramatycznego trwa, jednak spektakle odbywają się w innych, gościnnych lokalizacjach. Dzięki temu teatr nie zwalnia tempa, w najbliższym czasie szykuje się premiera oraz pokazy już znanych i lubianych przedstawień.
Teatr Dramatyczny. Co przygotował na styczeń i luty?
Fot: Bartek Warzecha
Scena ze spektaklu "Kopciuszek"

- Mimo remontu siedziby głównej przy ul. Elektrycznej, instytucja prowadzi prężną działalność w lokalizacjach zastępczych. Cieszymy się, że widzowie okazują nam wsparcie i mimo tych utrudnień, korzystają z naszej oferty – zauważa Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Do repertuaru po dłuższej przerwie wraca "Leon i Matylda" w reżyserii Andrzeja Sadowskiego. Spektakl ukazuje historię związku starszego mężczyzny z dużo młodszą kobietą. W tej sztuce bajkowa opowieść przenika się z sensacyjnym wątkiem w tle, który przypomina wręcz thriller.

Widzów, którzy poszukują w repertuarze spektaklu familijnego, Teatr Dramatyczny zaprasza na "Kopciuszka" w reżyserii Justyny Zar. Adaptacja kultowej baśni braci Grimm jest piękną i wzruszającą opowieścią o miłości – chętnie oglądaną przez całe rodziny.

Teatr proponuje również tragikomedię "Bóg mordu" w reżyserii Katarzyny Deszcz. Przedstawienie funduje emocjonalną sinusoidę, w której nie zabraknie okazji do śmiechu. W świat konwenansów przenoszą bohaterowie spektaklu - dwie pary małżeńskie, które próbują polubownie załatwić bójkę swoich synów. Niestety z każdą minutą, napięcie narasta i konfrontacja zmierza do nieoczekiwanego finału.

W styczniowym repertuarze widzowie mogą też odnaleźć spektakl "Motyle są wolne" w reżyserii Zbigniewa Lesienia. Wzruszająca historia dziwnej i trudnej miłości, pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji, ma dostarczyć przede wszystkim rozrywki. Jej głównym atutem są świetnie napisane dialogi. Opowiedziana w konwencji komedii romantycznej, z lekkością i dowcipem, niesie z sobą również głębokie przesłanie.

Zarówno w styczniu, jak i w lutym publiczność będzie mogła zobaczyć kultową farsę "Boeing, Boeing" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

– To spektakl, który pokochała białostocka publiczność. Gdy widzom podoba się spektakl do tego stopnia, że przychodzą obejrzeć go po raz kolejny, to dla nas najlepsza rekomendacja. Dlatego uwzględniając opinie odbiorców, przygotowaliśmy drugą część perypetii rezolutnej gosposi Nadii – mówi Piotr Półtorak.

Nadia zaczyna pracę w nowym miejscu, w którym nie zabraknie zabawy i miłosnych zawirowań. Dowcipny przekład, reżyseria Witolda Mazurkiewicza oraz znakomita obsada sprawiają, że sztuka "Pomoc domowa" skradnie serca publiczności i stanie się kolejnym przebojem. Premiera najnowszego przedstawienia Teatru Dramatycznego odbędzie się 5 lutego.

Ostatnią propozycją skłaniającą do refleksji jest sztuka "Za wolność, byś wolny był" w reżyserii Grzegorza Suskiego. Przybliża ona historię wprowadzenia stanu wojennego i powstania "Solidarności".

REPERTUAR TEATRU DRAMATYCZNEGO W STYCZNIU

REPERTUAR TEATRU DRAMATYCZNEGO W LUTYM

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1379 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39