Teatr Dramatyczny proponuje wyjątkową ofertę

2023.03.01 16:55
Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku mimo remontu swojej głównej siedziby i występach "gościnnych" w innych instytucjach, nie zwalnia tempa. Od początku stycznia wystawił ponad 30 spektakli, które obejrzało 5 tysięcy widzów. W dniach 2-4 marca można kupić bilety w promocyjnej cenie.
Teatr Dramatyczny proponuje wyjątkową ofertę
Fot: Teatr Dramatyczny w Białymstoku
Spektakl "Motyle są wolne"

Instytucja chcąc odwdzięczyć się za tak liczną frekwencję, proponuje widzom bilety w specjalnej, atrakcyjnej cenie.

- Zachęcam do skorzystania z promocji. Spektakle poruszają uniwersalne tematy i mam nadzieję, że taki dobór repertuaru, sprawi że widzowie będą chętniej odwiedzać białostocki teatr – dodaje Piotr Półtorak, dyrektor Teatru Dramatycznego.

Od 2 do 4 marca będzie można kupić bilety w cenie 35 zł na trzy tytuły: "Motyle są wolne" w reżyserii Zbigniewa Lesienia, "Chłopcy" w reżyserii Adama Biernackiego oraz "Landschaft" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza (oprócz spektaklu premierowego 11 marca).

"Chłopcy" to opowieść o pensjonariuszach, którzy mieszkają w zakładzie opieki prowadzonym przez siostry zakonne. Warto poznać tych dziwnych, nieokrzesanych chłopców, z czułością i humorem opisanych przez Stanisława Grochowiaka. Przeczytaj recenzję: "Co było, to było, a co jest to jest" - świetny spektakl w Teatrze Dramatycznym.

Sztukę "Motyle są wolne" napisał Leonard Gershe w latach siedemdziesiątych XX wieku. Opowiada historię niepełnosprawnego chłopaka Dona, który w wynajętej kawalerce na Manhattanie po raz pierwszy próbuje samodzielnego życia, z dala od apodyktycznej matki. Kiedy poznaje swą ekscentryczną sąsiadkę o dość pogmatwanej przeszłości, początkującą aktorkę Jill, jego poukładany świat zostaje kompletnie zburzony. Spektakl dotyka ważnych tematów: miłości oraz życia z niepełnosprawnością.

Natomiast najnowsza produkcja Teatru Dramatycznego "Landschaft" to ironiczna komedia, rodzinny obrazek, historia domu, w którym ojciec trzech synów, po śmierci ich matki, a jego żony stara się na nowo odbudować rodzinne relacje. Myląc władzę z wolnością, uwalnia chore patriarchalne i dyktatorskie zapędy. Posługując się zmyślną socjotechniką, skłóca ze sobą synów, pragnąc ukazać się im jako zbawca i niekwestionowany domowy autorytet. Ironia miesza się tu z humorem, a miłość ojcowska przybiera formy od zniewolenia po obłudną prawdę o nim samym. W tym kontekście ani obiektywna prawda, ani dążenie do niej nie mają większego znaczenia. Ważnym staje się jedynie interpretacja zdarzeń, przez które ojciec pragnie zapanować nad umysłami domowników, na nowo pisząc historię swojej rodziny.

Bilety na spektakle w cenie 35 zł dostępne będą w Kasie Teatru (ul. Suraska 1, Białystok) oraz w sprzedaży internetowej od 2 do 4 marca.

REPERTUAR Teatru Dramatycznego - marzec

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1141 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39