Teatr Dramatyczny przygotował słodką promocję z okazji Tłustego Czwartku

2023.02.15 09:19
Tylko w Tłusty Czwartek bilety na "Autostradę" i "Makbeta" można nabyć w atrakcyjnej cenie. Promocja obowiązuje na spektakle grane w weekend 25 i 26 lutego.
Teatr Dramatyczny przygotował słodką promocję z okazji Tłustego Czwartku
Fot: Bartek Warzecha

Iście słodka promocja

Z okazji najsłodszego dnia w roku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował swoim widzom słodką niespodziankę.

Tylko w Tłusty Czwartek – 16 lutego – bilety na "Autostradę" i "Makbeta" można nabyć w cenie 35 zł (zamiast 60 zł). Promocja obowiązuje na spektakle grane w weekend 25 i 26 lutego. Ponadto na widzów, którzy jako pierwsi zakupią tego dnia bilety w Kasie Teatru, będzie czekała słodka niespodzianka od Cukierni Sowa.

Bilety w cenie 35 zł dostępne będą w Kasie Teatru (przy ul. Suraskiej 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie www.dramatyczny.pl. Promocja będzie obowiązywać tylko w dniu 16 lutego.

Słów kilka o spektaklach

"Makbet" (reż. Grzegorz Suski) opiera się na klasycznym tekście, szuka mechanizmów, które determinują władzę, wiedzę i życie człowieka. W białostockiej inscenizacji "Makbeta" ważną rolę odgrywają barwne, interesujące – niekiedy wręcz okrutne – postaci kobiet. To one są tu osobami, wokół których toczy się akcja: Lady Makbet i Lady Macduff, ale nie mniej ważne są postaci Wiedźm. To one – wykorzystując ambicję Makbeta – uświadamiają mu, że tylko to jest w nim, czego nie ma… Mimo że spektakl skupia się na głębszych i bardziej uniwersalnych sensach, trudno nie zauważyć związków z bieżącymi wydarzeniami za naszą wschodnią granicą. W dramacie złowieszczo podkreślona jest odpowiedzialność za popełnione czyny, a szekspirowskie pytanie skąd się bierze zło w człowieku – zabrzmi z całą ostrością. Wszystkie elementy spektaklu oraz pięknie podane wierszem szekspirowskie frazy to magnes dla widzów, którzy chcą przeżyć i zobaczyć coś wartościowego, a także posłuchać czegoś mądrego.

"Autostrada" (reż. Andrzej Mastalerz) opowiada historię Charlie Cox, który jest już po czterdziestce, ma nudną pracę, nieciekawe życie i jak się niespodziewanie okazuje, nieuleczalną chorobę. W dodatku autostopowicz Wally, którego zabiera na autostradzie, oznajmia Charliemu, że jest jego śmiercią i będzie mu o tym nieustannie przypominał. Po tym wszystkim, na środku pustyni, w ogromnym upale, psuje się samochód Charliego i pada komórka. Gorzej być nie może? Bingo! W zrujnowanym hoteliku na środku drogi donikąd, Charlie spotyka kobietę swojego życia, Ślepą Miłość i zazdrosnego mechanika samochodowego. Jego życie zaczyna się zmieniać, ale Wally Śmierć, jego towarzysz podróży nie zamierza tak łatwo się poddać. Spektakl "Autostrada" jest pogodną, a momentami bardzo zabawną historią o miłości i śmierci oraz o życiu pełnią życia.

Zobacz także: Repertuar Teatru Dramatycznego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1436 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39