Teatralna promocja zdrowia białostockich uczniów

2011.04.11 00:00
14 zespołów teatralnych z 11 białostockich szkół podstawowych uczestniczyło w XII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Teatralnej pod hasłem "Bądź zdrów", który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury.

 Teatralna promocja zdrowia białostockich uczniów
Fot: MAG
Grupa teatralna "Dwudziestka" ze Szkoły Podstawowej nr 20

Tegorocznym tematem przeglądu było przedstawienie postaw i zachowań promujących zdrowie oczami dziecka. Grupy teatralne z białostockich szkół podstawowych zaprezentowały spektakle mówiące o zdrowym odżywianiu, problemie zanieczyszczenia środowiska naturalnego i korzyści, jakie daje aktywny tryb życia. "Dobra dieta to mięśnie i mądra głowa" - przekonywał zespół Abrakadabra, natomiast grupa teatralna "Dwudziestka" przestrzegała przed ciągłym spędzaniem czasu przed komputerem.

- Czym skorupka za młodu, tym na starość trąci. Myślę, że forma przeglądu teatralnego, przygotowywanie przez nauczycieli i uczniów spektakli, pomaga młodym ludziom zobaczyć i zrozumieć odpowiednie podejście do spraw zdrowotnych - powiedział Janusza Zawistowski, lekarz miejski.

Zgodnie z rozpoznaniem Światowej Organizacji Zdrowia poziom służby zdrowia i dokonania medycyny tylko w niewielkim stopniu decydują o kondycji zdrowotnej społeczeństwa, natomiast aż w 50-60% warunkiem zdrowia są właściwe zachowania zdrowotne oraz styl życia. Obecnie obserwuje się nieustający wzrost liczby otyłych dzieci w Polsce, w niektórych województwach liczba dzieci z nadwagą wynosi tyle samo, co w USA.

Organizatorami przeglądu byli: Referat Zdrowia Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku, Młodzieżowy Dom Kultury oraz Białostockie Centrum Onkologii.

MAG

1390 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39