Technikum Programistyczne InfoTech organizuje dzień otwarty. Sporo ciekawych wydarzeń

2019.05.24 07:33
We wtorek (28.05) odbędzie się dzień otwarty Technikum Programistycznego InfoTech w Białymstoku. Nikt z przybyłych z pewnością nie będzie się nudzić.
Technikum Programistyczne InfoTech organizuje dzień otwarty. Sporo ciekawych wydarzeń
Fot: Technikum Programistyczne InfoTech

Technikum Programistyczne jest nową szkołą, powstałą przy współpracy z firmami IT działającymi w regionie oraz pod patronatem Klastra Technologicznego InfoTech. Szkoła skupia się na praktycznym kształceniu programistów, którzy są poszukiwani nie tylko w kraju, ale i na świecie. Nikt w tym zawodzie nie powinien narzekać na brak pracy i niskie zarobki.

W nowo powstałym technikum młodzi ludzie będą przygotowywać się do egzaminu dojrzałości i późniejszych studiów związanych z branżą IT. Aktualnie trwa rekrutacja, zgłaszać się mogą zarówno absolwenci gimnazjum, jak i szkoły podstawowej.

- Podczas Dnia Otwartego chcemy przede wszystkim pokazać, czym zajmują się programiści, w jakich firmach mogą pracować. Opowiemy także o zasadach rekrutacji i o tym, jak zorganizowana będzie szkoła, czego chcemy uczyć – mówi Katarzyna Kaczyńska, dyrektor Technikum Programistycznego InfoTech.

- Nie zabraknie też informacji o nowoczesnych programach i aplikacjach, które chcemy wykorzystywać. Będziemy mieli dostęp m.in. do Google for Education, Gitlab w wersji Gold, środowiska programistycznego JetBrains czy komunikatora Slack. Swoje zasoby edukacyjne udostępnia nam Cisco Networking Academy – dodaje Karol Przybyszewski, odpowiedzialny za kształcenie zawodowe w Technikum.

Dzień otwarty Technikum Programistycznego InfoTech rozpocznie się we wtorek (28.05) o godz. 9.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku przy ul. Ciepłej 40 (tam mieścić się będzie Technikum). Na początku Marek Korch z Infinity Group opowie, dlaczego warto zostać programistą. Później zaplanowano prezentację pierwszego w Polsce Technikum Programistycznego. Na przybyłych czeka też wiele ciekawych, krótkich wykładów dotyczących gamingu, e-sportu, a nawet sztucznej inteligencji w piłce nożnej. Zaplanowano także pokaz gier oraz wiele innych atrakcji.

W dniu otwartym uczestniczyć będzie wiele ekspertów, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania odnośnie zawodu programisty i nauki w nowo powstałym technikum.

Zainteresowani udziałem w wydarzeniu muszą się wcześniej zapisać. Więcej na ten temat: Technikum Programistyczne Infotech - Dzień Otwarty.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1407 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39