Tego dnia ZUS będzie czynny do 17.00. Powodem sytuacja epidemiologiczna

2021.11.20 14:29
Od 22 listopada do 31 marca 2022 w poniedziałki Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie czynny do 17.00. Zmiana wynika z panującej obecnie sytuacji epidemiologicznej.
Tego dnia ZUS będzie czynny do 17.00. Powodem sytuacja epidemiologiczna
Fot: KK

Dotychczas w poniedziałki ZUS był czynny do godz. 18.00. Od 22 listopada do końca marca przyszłego roku sprawy w urzędzie tego dnia załatwimy do godz. 17.00. Zmiana ma być podyktowana sytuacją epidemiologiczną i wzrostem zakażeń koronawirusem w całym kraju.

- Nasi pracownicy przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa cały czas obsługują klientów. Udzielają informacji, pomagają wypełnić dokumenty, złożyć wnioski czy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli nie chcemy czekać w kolejce, możemy wcześniej taką wizytę w ZUS zarezerwować przez internet na Platformie Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie. Aby umówić wizytę przez telefon w jednej z placówek Oddziału ZUS 
w Białymstoku, należy zadzwonić pod numer 87 565 27 13- informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

W placówkach ZUS dostępne są także skrzynki na dokumenty, gdzie można zostawiać wnioski, dokumenty czy pisma w wersji papierowej.

- Osoby odwiedzające nasze Sale Obsługi Klienta nadal muszą używać maseczek ochronnych osłaniające nos i usta do czasu obowiązywania wytycznych rządowych – dodaje rzeczniczka.

ZUS zachęca też do korzystania z e-wizyt, które cieszą się coraz większą popularnością. W ten sposób można spotkać się online z urzędnikiem bez wychodzenia z domu.

- Osoby, które mają profil na PUE ZUS mogą nie tylko umówić się na wizytę w Zakładzie, ale również tą drogą załatwić wiele spraw w ZUS bez koniczności wychodzenia z domu, także poza godzinami pracy urzędu – informuje Krupicka.

Założenie profilu PUE ZUS jest szybkie i proste. Wystarczy kilka minut i dostęp do internetu. PUE daje możliwość bardzo łatwego generowania oraz wysyłania drogą elektroniczną różnego rodzaju dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz pism i wniosków. Umożliwia także na bieżące sprawdzanie pracodawcy w zakresie zgłoszenia nas do ubezpieczeń i kontrolowania wysokości opłacanych składek.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1423 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39