Telefoniczna obsługa pacjentów Śniadecji zostanie usprawniona

2023.03.08 15:30
W środę (8.03) zarząd województwa podlaskiego zdecydował o przyznaniu wsparcia dwóm podmiotom. Dotacje w wysokości łącznie 150 tys. zł otrzymają Szpital Wojewódzki w Białymstoku i Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.
Telefoniczna obsługa pacjentów Śniadecji zostanie usprawniona
Fot: Malwina Witkowska
Szpital Wojewódzki w Białymstoku

Dofinansowanie w wysokości 132 tys. zł pozwoli na usprawnienie telefonicznej obsługi pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Placówka zrzesza 22 poradnie specjalistyczne, w których rocznie udzielanych jest około 94 tys. porad lekarskich.

Zakup i wdrożenie systemu pozwoli na telefoniczną rejestrację do poradni, uzyskanie informacji na temat długości kolejek i o możliwym terminie najbliższego spotkania. Ponadto system umożliwi również powiadamianie automatyczne poprzez usługę SMS o przełożeniu umówionej wizyty.

– Wychodzenie naprzeciw potrzebom regionalnych placówek ochrony zdrowia to nasz przywilej i obowiązek. Cieszę się, że osoby nimi zarządzające, dzięki wspieranym przez nas inwestycjom, sukcesywnie podnoszą poziom świadczenia usług medycznych w województwie podlaskim – powiedział Marek Malinowski, odpowiedzialny w zarządzie m.in. za kwestie ochrony zdrowia.

Z kolei Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży za prawie 20 tys. zł kupi analizator parametrów krytycznych do monitoringu biochemicznego gazometrii krwi. Sprzęt zapewnieni pacjentom dostęp do diagnostyki laboratoryjnej w miejscu wykonywania świadczeń opieki zdrowotnej, co podniesie poziom usług medycznych oferowanych przez tę placówkę.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1435 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39